יאניס: "ג'ונס עדיין לא מספיק פרודוקטיבי"

מכבי ת"א יוצאת לספרד עם הפצועים: "יעזור לנו פסיכולוגית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.11.20 - 11:00
תחילת כתבה

אחרי שחזרה למסלול הניצחונות ביורוליג עם 57:85 ענק על ז'לגיריס, מכבי תל אביב תצא לספרד לשני משחקים תוך 48 שעות, במטרה להתקרב לחלק העליון של הטבלה. ברביעי, היא תתחיל מול ריאל מדריד, ובשישי תתמודד מול ולנסיה. המשימות צפויות להיות קשות במיוחד: המדרידאים ניצחו בחמשת המפגשים האחרונים מול הצהובים, בעוד ולנסיה התחילה את העונה ב-2:4. הבוקר, יאניס ספרופולוס ערך את מסיבת העיתונאים לקראת המשך השבוע.

"אנחנו חייבים להמשיך במשחק הטוב שלנו משבוע שעבר. ריאל קבוצה שיש לה איכות, ניסיון וידע איך להיות בטופ במשך הרבה שנים. חשוב להילחם, לשחק הגנה וחכם בהתקפה. אני רוצה שהשחקנים יהיו בעלי אופי, ושישחקו כמו מאז שאני במכבי", פתח המאמן.

היווני דיבר על הסיבה שהפצועים יוצאים עם הקבוצה לספרד: "אולי הם יכולים לשחק, מי יודע?", התבדח. "הם לא ישחקו, אבל הם בחלק האחרון של ההחלמה. אנחנו יוצאים 17 שחקנים, נהיה שם חמישה ימים. רציתי שיהיו קרובים לשחקנים האחרים. הם צריכים להתאמן והחלטנו שיבואו איתנו לקראת ההמשך. זו הסיבה שהם איתנו, כולנו יחד להילחם בכל תחרות".

"אני לא מאמין שבלי סקוטי ואותלו אנחנו פחות פרודוקטיביים" המשיך המאמן. "אני מסכים שכריס ג'ונס כשחקן חדש לקבוצה וליורוליג עדיין לא מספיק פרודוקטיבי, כריס שחקן חדש פה. הוא לא בכושר הטוב ביותר שלו, אני מסכים. זה נורמלי שהקבוצה תשחק טוב יותר עם שחקנים שמשחקים יחד הרבה שנים. כריס ירגיש יותר בנוח כשידע את השיטה טוב יותר, הוא עדיין לומד - אני עדיין לומד אותו. זו הסיבה שיש הבדל כשסקוטי על המגרש. אנחנו משתפרים".

יאניס הוסיף: "היורוליג נמצאת בעונה פרועה. משחקי בית הם לא באמת ביתיים, יש המון פציעות וחיסורים בכל היבשת. כשהפצועים שלנו יחזרו יהיו לנו יותר פתרונות".

לסיום, איך לא, ספרופולוס נשאל על דני אבדיה והדראפט המתקרב: "דני הוא תוצר של מכבי, שחקן שאנחנו גאים בו. כולם אוהבים אותו. כל ישראל איתו. בדראפט נאחל לו בהצלחה, אנחנו יודעים שהוא יצליח. הוא עובד קשה כבר 7-8 שנים. הייתה לו עונה נהדרת. מכבי נתנה לו צ'אנס להראות את הכישרון. מכבי עובדת עם שחקנים צעירים כדי לייצר אותם. אני מאמין שיש לו פוטנציאל גדול, הוא כבר שחקן NBA.  אני לא יודע איזו קבוצה תבחר בו, אני מקווה שילך לקבוצה בה ישחק. הוא יכול לעשות דברים גדולים. נעקוב אחריו".