בלי רוח לחימה: הנתונים השליליים של מכבי

השחקנים שאכזבו קשות ונקודת האור. סיכום ההפסד לריאל

רועי כהן
רועי כהן  19.11.20 - 07:08
תחילת כתבה

מהרגע שיאניס ספרופולוס הגיע למכבי תל אביב, הוא הקפיד להגיד בכל הזדמנות שהוא מצפה מהשחקנים שלו "להילחם עד הסוף" בכל משחק. המנטרה הזאת חוזרת בכל ראיון, כל מסיבת עיתונאים, לפני ואחרי משחקים. ובזמן שכל ההפסדים של האלופה העונה אכן באו אחרי פייט עיקש, ההפסד אמש (רביעי) לריאל מדריד היה הכל חוץ ממלחמה עד הסוף.

מהרגע הראשון הצהובים נראו מרוקנים באנרגיות, ובשלב מסוים היה נדמה שהם רק מחכים שהמשחק יסתיים כדי שהם יוכלו לנוח לפני שיוכלו לצפות בדני אבדיה נבחר בדראפט. בשלב מסוים ההפרש הדו ספרתי ירד ל-6 נקודות בלבד, אבל גם אז לא היה ספק לרגע מי תצא כמנצחת. עד כמה זה לא היה כוחות? הבלאנקוס דרסו את מכבי במדד - 102:55, כששלושה שחקנים בלבן רושמים מדד של 21. לעומת זאת, שלושה שחקני אלופת ישראל סיימו עם מדד שלילי, בהם אנג'לו קלויארו, אולי במשחקו החלש ביותר בצהוב, עם 0 נקודות ב-24 דקות ומדד שלילי של 1-.

כל זה לא הפריע למכבי ת"א להמשיך לפמפם את ערך הלחימה בדף המסרים, הפעם דרך כריס ג'ונס שאמר בסיום: "אנחנו פשוט חייבים להמשיך להילחם כקבוצה, אנחנו בתקופה קשה כרגע וחייבים להישאר ביחד. כמו שאמרתי בעבר, אנחנו עדיין חבורה של כמה שחקנים חדשים ואנחנו עדיין מנסים להבין ולפתור את הכל. אנחנו חייבים ליצור את הזהות שלנו, חייבים להמשיך להילחם ולעבוד קשה כקבוצה. ככל שיעברו יותר משחקים, אנחנו נהיה טובים יותר".

לצד קלויארו, יותר מדי שחקנים בקבוצה קיבלו אמש נתח דקות גדול, והחזירו עם תרומה אפסית: אלייז'ה בראיינט עם 0 זריקות ל-3 ב-18 דקות, סנדי כהן עם אפס זריקות מהשדה ב-13 דקות ועוז בלייזר עם 0 נקודות ב-8 דקות. גם אות'לו האנטר חזר מהפציעה עם יכולת חלשה. סקוטי ווילבקין אמנם קלע 18, אבל איבד חמישה כדורים, וטור האסיסטים מספר את הסיפור של ההתקפה שנתקעה, עם 8 כאלה בלבד.

נקודת האור הבודדת של מכבי אמש הייתה אנטה ז'יז'יץ', שנתן לריאל טעימה ממה שהפסידה עם 14 נקודות ו-10 ריבאונדים. מטבע הדברים, ז'יז'יץ' נשמע בסיום מתוסכל מאוד מכך שהיכולת לא הספיקה לניצחון: "הם היו טובים יותר, אבל אנחנו פספסנו זריקות שבדרך כלל אנחנו לוקחים. הגנתית אנחנו חייבים להיות טובים יותר, לא הצלחנו למצוא את הדרך לעצור אותם וזה משהו שנהיה חייבים לשפר למשחק הבא".