בלאק: "לא הייתי מוכן לחזור לאירופה בקיץ"

השיחות עם זניט, ההצעות האחרות והסיבה לעיכוב. הסנטר מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.21 - 09:34
תחילת כתבה

יממה לפני שהוא חוזר לפרקט, והפעם לא במדי מכבי ת"א, טאריק בלאק העניק ראיון ראשון לתקשורת ברוסיה. שחקן הרכש של זניט סנט פטרסבורג סיפר על השיחות עם הרוסים בקיץ, ההצעות מקבוצות אחרות, הסיבות לעיכוב ולמה לבסוף בחר בזניט. ולקינוח, כהרגלו, הוא נתן טעימה נוספת משיתוף הפעולה עם קובי בראיינט.

"שוחחתי עם ההנהלה של זניט עוד בקיץ, אבל באותו שלב לא הייתי מוכן לחזור לאירופה", אמר בלאק בתחילת דבריו. "אישתי הייתה בהריון, הייתי צריך להישאר איתה, בתנו נולדה לפני חודשיים. עכשיו, כשהיא גדלה קצת, התחלתי לחשוב על חזרה לכדורסל. היו לי כמה אפשרויות, אבל בחרתי מזניט משתי סיבות. ראשית, המאמן והנהלה הביעו בי עניין רב. שנית, לקבוצה פוטנציאל גדול. בקיץ הרכיבו פה קבוצה שמסוגלת להילחם על תארים בעיני".

כשנשאל האם צסק"א היא היריבה הראשונה שעולה בראשו, ענה בלאק: "צסק"א, חימקי, קאזאן. כששיחקתי בישראל, הבנתי שאין משחקים באירופה שעוברים מתחת לרדאר. אתה צריך לבוא מוכן לקרב בכל משחק. צפיתי בכמה משחקים של זניט כדי להבין את הסגנון של פסקוואל. הקבוצה משחקת כדורסל איכותי מאוד, וזה מושך אותי. השחקנים חולקים את הכדור ברצון, לא מתעסקים בסטטיסטיקה אישית".

לסיכום, איך לא, בלאק נשאל על ימיו המשותפים עם קובי בראיינט: "קודם כל, הוא אדם מדהים, אני אוהב אותו כמו אח. אם מדברים על איכויות המשחק שלו, אני חושב שיש לו קפיצה מטורפת, אני מכיר רק אדם או שניים שיכולים לקפוץ ככה. ג'ראלד גרין ואנדרו וויגינס. הוא כל כך אהב כדורסל שכל משחק היה עבורו כמו חג. אתה קובי בראיינט, יש לך חמש טבעות, אתה אגדה חיה, ובכל זאת אתה נשאר בחדר הכושר אחרי כל אימון. זו דוגמה לכל השחקנים".