$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
יורוליג 2023/2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד הפרש
1 ריאל מדריד 0 0 0 0
2 פנאתינייקוס 0 0 0 0
3 מונאקו 0 0 0 0
4 ברצלונה 0 0 0 0
5 אולימפיאקוס 0 0 0 0
6 פנרבחצ`ה 0 0 0 0
7 מכבי תל אביב 0 0 0 0
8 באסקוניה 0 0 0 0
9 אנדולו אפס 0 0 0 0
10 וירטוס בולוניה 0 0 0 0
11 פרטיזן בלגרד 0 0 0 0
12 ארמאני מילאנו 0 0 0 0
13 פאריס באסקט 0 0 0 0
14 ז`לגיריס קובנה 0 0 0 0
15 באיירן מינכן 0 0 0 0
16 הכוכב האדום בלגרד 0 0 0 0
17 וילרבאן 0 0 0 0
18 אלבה ברלין 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מאז ימי אנתוני פארקר לא הייתה כאן המשכיות כזו"

מכבי ת"א ערכה מסיבת עיתונאים חגיגית לקראת עונת 2023/24. מזרחי: "מה שמייחד את העונה הזו היא העובדה ששמרנו על השחקנים הבולטים". קטש: "יש לנו חיבור מיוחד". בולדווין: "חשוב לנו לזכות בגביע, שהפסדנו לירושלים". בראון: "אם לא נעפיל לפיינל פור ביורוליג זה לא יהיה כישלון"

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  06.09.23 - 12:00

עונת 2023/24 כאן. מכבי תל אביב ערכה היום (רביעי) את מסיבת העיתונאים החגיגית לקראת פתיחת העונה. היכל הספורט ביד אליהו אירח את שחקני הסגל, ההנהלה וצוות האימון לאירוע המסורתי. כנהוג, המאמן עודד קטש, היו"ר שמעון מזרחי והמנהל המקצועי אבי אבן התייחסו לרכש, למטרות - וגם לסיכויים שיהיו בעונה המתהווה.

יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, פתח בדבריו ואמר: "מה שמייחד עונה זו שבפתח הינה העובדה שהצלחנו לשמר שמונה משחקני הקבוצה שהיינו עמנו בעונה שחלפה, מה עוד שמדובר בשחקנים שהיו בולטים בקבוצה ואם זכרוני מטעני מאז הקבוצה של אנתוני פארקר לא היתה המשכיות כזו".

"גם בשורת המאמנים יש המשכיות, בהנהגתו של עודד קטש אשר נשאר הצוות למעט חילוף אחד, כאשר גיא פניני יחליף את דורון פרקינס. לא נפסח על דייויד בלאט שממשיך את עבודתו כרגיל, בשינוי קל של הביקורים בארץ בשל חוסר יכולתו להתמודד עם טיסות ארוכות".

מאמן הקבוצה עודד קטש אמר: "אני יכול להבין את הציפייה, כמו שאמרתי לשחק ביורוליג זה מאתגר, גם הקיץ. הצלחנו להחתים את השמות הגדולים משנה שעברה, בהשוואה לקיץ הקודם שהגיעו שמות משמעותיים כי בנינו קבוצה מאפס, ההבדל בקיץ הזה ש-80 אחוז נשארו כולל השמות הגדולים שהקהל ציפה להם ואני בטוח שהוא שמח על ההמשכיות".

"היה לנו חיבור באמת מיוחד", המשיך קטש. "זו הסיבה הראשונה להצלחה. זה האופי של השחקנים והחברות שיש בחדר ההלבשה. לא יודע מה הציפייה, אבל צירפנו ארבעה שחקנים שהדגש הראשון היה לגבי האופי שלהם. הם נכנסים לתוך מערכת, הקודים של החברות והדרך שבה צריך להתאמן ולהתנהג חשובה מאוד, הם יכולים לשדרג את העניין הזה".

המנהל המקצועי, אבי אבן, שמחליף העונה את ניקולה וויצ'יץ', דיבר גם הוא כשאמר: "להחליף את ניקולה אחרי עשור זו זכות. אנחנו כמו כל שנה מנסים לבנות את הסגל הטוב ביותר, ולא רק הטוב ביותר אלא המתאים ביותר ל-DNA של המועדון על כל המשתמע מהדבר. אני מאוד שמח שהצלחנו להשאיר חלק ניכר, ואני מאוד שמח שביחד עם עודד ודייויד הצלחנו להביא שחקנים נוספים שיהוו חלק מקבוצה שכמו תמיד תשאיר הכל על המגרש למען המועדון והאוהדים".

קטש התייחס גם לעניינו של רומן סורקין: "עוד לפני שהגעתי למכבי, הדרך שלו היתה מרשימה. גם בנבחרת ראיתי טעימות מזה. אני גאה בעונה הקודמת שהוא עשה, רומן הוא אחד מהשחקנים בסגל שנותנים לנו תקווה לשדרוג והרבה אחריות עליו, גם שלנו כצוות וקבוצה. רומן מיתג את עצמו כאחד הגבוהים הדומיננטיים ביורוליג".

כמו כן, קטש התייחס גם לתחרות המתהווה בליגה - עם כניסתו של עופר ינאי להנהלת הפועל תל אביב, ורכישתה של הפועל ירושלים על ידי מתן אדלסון. "השינוי במבנה הארגוני ובהנהלות הוא משמעותי לשתי הקבוצות", אמר קטש, "מהיכרות עם המועדונים. זה יעשה רק טוב לליגה, שחקנים יותר טובים שמגיעים לכאן. אני מברך על זה. זה טוב לכדורסל הישראלי ומבחינתנו זה לא משנה את המטרות שלנו, אבל זה מאתגר במובן הטוב של המילה".

לגבי הרכש שעשתה מכבי העונה, אמר המנהל המקצועי אבי אבן: "אני חושב שיש איזשהו איזון בריא וטוב עם צוות מקצועי שממשיך שנה שנייה, קבוצה שממשיכה שנה שנייה, אנחנו מבינים שהולך להיות יותר קשה מבעונה שעברה. אנחנו מאמינים בכל מי שנמצא כאן, זו הסיבה שהוא נמצא כאן. אם זה בשחקנים ואם זה בצוות. מי שנמצא כאן זה שם גדול מבחינתנו. מי שנמצא כאן, נמצא עם סיבה. ברור לנו שדברים לא באים חלק ואנחנו מבינים את הדרך".

לורנזו בראון התייחס למטרה ביורוליג: "לא הייתי אומר שזה כישלון אם לא נגיע לפיינל פור, אבל זו המטרה שלנו. כללית וספציפית יש לנו את המטרה להגיע לפיינל פור. זה לא יהיה כישלון אם נמשיך לעבוד ונישאר ביחד.

ווייד בולדווין הוסיף: "כמו בכל שנה ובכל קבוצה, אתה רוצה לזכות בתארים, רוצים לזכות בליגה הישראלית וביורוליג. אם אתה לא מתחרה, אין טעם לעלות על המגרש. המטרה היא לזכות בגביע, זה מאוד חשוב אחרי שהפסדנו אותו להפועל ירושלים בעונה שעברה, ואחר כך להישאר בטופ 8 ביורוליג לאורך כל העונה, זה ייתן לנו סיכוי להיות בפיינל פור. האליפות בישראל היא מיוחדת - אלה המטרות שלנו. אנחנו נעבוד קשה. יש לנו צוות שלא ישן, צוות שב-12 חודשים של השנה חושבים על לזכות בתארים".

ג'ייק כהן דיבר על כך שהיורוליג השתפר ברמת איכות השחקנים: "ההתחמשות ביורוליג לא משנה את הגישה שלנו. זה תמיד יהיה המצב, מעניין לראות איך זה יהיה השנה אבל לגבי הכישרון זה תמיד היה המצב - יורוליג היא ליגה מאוד תחרותית וברמה גבוהה, אתה צריך להפריד את עצמך מיתר הקבוצות". 

"לכולם יש כישרון ביורוליג, יש שחקנים טובים מוכשרים, וגם אנחנו כאלה. מה שמייחד אותנו זה הכימיה ואיך אנחנו משחקים ביחד ומתנהגים אחד עם השני על המגרש ובחוץ. זה חלק גדול מההצלחה, ואם נמשיך לייצב את הקשר הזה - זה יפריד אותנו וישים אותנו בראש הטבלה".