ירושלים מתמוגגת: "הכנה מושלמת וביצוע מושלם"

האדומים הביסו את פואנלבראדה וחגגו את ניצחון החוץ הכי גדול בתולדות המועדון בזירה האירופית. שביעות רצון מאמארה סטודמאייר, טיישון תומאס שב מהשעיה: "נהדר לחזור"

רועי כהן
רועי כהן  01.11.18 - 07:10
תחילת כתבה

בהפועל ירושלים היו מרוצים מאוד מהניצחון הענק אמש (רביעי) 75:105 על פואנלבראדה, שהיה למעשה ניצחון החוץ הגדול ביותר בתולדות המועדון באירופה. בקבוצה דיברו בסיום על הוצאה לפועל מושלמת של תוכנית המשחק של עודד קטש, והצביעו דווקא על שני ההפסדים האחרונים כסיבה העיקרית לשינוי העצום שחל בהופעה של הקבוצה אתמול.

אחת המטרות של המאמן הייתה לנצל את הנחיתות האתלטית של הספרדים. זוהי הסיבה שבמחצית הראשונה תמיר בלאט היה הישראלי היחיד ששיחק, עם 14 דקות בסך הכל. קטש הקפיד לשמור על הטריות של רוב השחקנים, וכך למשל אמארה סטודמאייר הצליח לקלוע 24 נקודות (כולל 7 ריבאונדים) ב-13 דקות בלבד. בקבוצה שיבחו אתמול את הצוות המקצועי שידע לתת מענה מושלם ליתרונות היחסיים של הספרדים והצליח לנטרל אותם לחלוטין. "זאת היתה הכנה מושלמת, של תוכנית משחק מושלמת וביצוע מושלם של השחקנים", אמרו אתמול בקבוצה.

בכלל, בירושלים מתמוגגים מההתנהלות של סטודמאייר. בקבוצה מספרים כי אחרי ההפסד לגלבוע/גליל, אמארה "לקח פיקוד" על הקבוצה ולא הפסיק לדרבן ולדחוף את השחקנים באימונים. בבירה מרוצים בעיקר מהיכולת של כל השחקנים להתאושש מסיטואציות קשות במהרה, גם תוך כדי משחק וגם בפרספקטיבה של העונה עד כה, ומייחסים את הדבר לתלכיד האנושי של השחקנים. בסיום המשחק סטודמאייר היה מבוקש מאוד בקרב העיתונאים הספרדים, וענה בסבלנות כל כל שאלותיהם גם אחרי מסיבת העיתונאים.

אחד הנתונים הסטטיסטיים היותר נדירים שהיו אתמול במשחק היה בריבאונד, שם ירושלים פשוט העלימה את פואנלבראדה עם 54 ריבאונדים לעומת 24, ו-30 ריבאונדים בהתקפה. מי שסייע בתחום הזה היה טיישון תומאס, שחזר מההשעיה ונתן משחק טוב של 11 נק' ו-5 ריבאונדים. "הרגיש נהדר לחזור", אמר תומאס בסיום, "לשבת בצד כל הזמן הזה היה קשה, והרגיש נפלא להיות שם עם כולם. שיחקנו כל ה-40 דקות ולא הרפנו, לרגע, וזה מה שניצח לנו את המשחק".

הדפס