"יודעים מה צריך לעצירה של רייס והיקמן"

מאמן י-ם, קטש, לפני באמברג. אואנס: "לחזור ליסודות"

רועי כהן
רועי כהן  30.01.19 - 09:48
תחילת כתבה

כשהפועל ירושלים הוגרלה לאותו בית עם באמברג, בבירה מיהרו לבדוק ביומן מתי הגרמנים, שרק בעונה שעברה שיחקו ביורוליג ובסך הכל הופיעו 9 עונות במפעל הבכיר, מגיעים לארנה. המשחק הזה סומן כאטרקטיבי ביותר בשלב הבתים, אך רצה הגורל ודווקא ירושלים היא זו ששועטת קדימה בצמרת הטבלה, ואילו באמברג הפתיעה בחולשתה ומנסה לבסס את עצמה במקום השלישי בבית. אולי העובדה ששתי הקבוצות כבר הבטיחו את מקומן בשמינית הגמר, יכולה לרמז על משחק פתוח ומשוחרר הערב (21:00) בארנה.

"באמברג היא אחת הקבוצות האיכותיות במפעל, עם טייריס רייס וריקי היקמן שאנחנו מכירים אותם טוב ויודעים מה צריך כדי לעצור אותם", אמר מאמן הפועל ירושלים עודד קטש לקראת המשחק, "נצטרך לבוא מאוד מוכנים, נקווה שתהיה אווירה טובה, אנחנו צריכים את הקהל שלנו. כריס ג'ונסון ייחסר לנו ואחרים יצטרכו להתעלות מקצועית ואנרגטית. דשון באטלר יהיה יותר בעמדה 3 ואנחנו נראה יותר גארדים משחקים יחד. ההפסד לנהריה מאכזב כמו כל הפסד, אבל אין זמן להתעסק בו, צריך למנף כל חוויה למשחק הבא".

באמברג פיטרה לאחרונה את אקס מכבי ת"א, איינרס בגאצקיס, ויחד איתו עזב גם העוזר מרסלו ניקולה, שהיה עוזרו של סימונה פיאניג'אני בירושלים. לעמדת המאמן הוקפץ פרדריקו פרגו, שהיה העוזר השני. "עם המאמן החדש הם לא עושים הרבה דברים שונה, אלא אולי פחות דברים, אבל טוב יותר", ניתח קטש, "הם הוסיפו שני שחקנים שלא שיחקו נגדנו במשחק הראשון וגם טייריס רייס נמצא בכושר מצוין לאחרונה".

ג'וש אואנס הוסיף: "אחרי הפסד אתה תמיד רוצה לחזור ליסודות שלך וזו הזדמנות מצוינת לעשות את זה. אני לא חושב שיש השפעה לעובדה שניצחנו אותם בסיבוב הקודם, אני בטוח שהם השתפרו מאז. עדיין נצטרך ללמוד אותם בווידאו ולתת להם את הכבוד שמגיע להם. בהיעדרו של ג'ונסון נצטרך ששחקנים אחרים יחזרו ליכולת הטובה שלהם. אנחנו מתכוננים לכל באמברג, אבל אין ספק שטייריס רייס הוא פקטור מרכזי שנצטרך לשים דגש עליו".

הדפס