קטש: "הזכייה תוכרע בשבועיים של ריכוז"

בי-ם מרוצים מהבטחת הסגנות. למרות הניצחון: כעס על השיפוט

רועי כהן
רועי כהן  31.01.19 - 08:40
תחילת כתבה

החדשות הטובות להפועל ירושלים: הניצחון אמש (רביעי) על באמברג הבטיח סופית את המקום השני בבית. החדשות הפחות טובות: רק הפסד ביתי מפתיע ובלתי סביר של אא"ק אתונה לאנטוורפן, לצד ניצחון של ירושלים בשבוע הבא בדיז'ון, יעלה את ירושלים למקום הראשון בבית - כאמור תרחיש בעל סיכוי נמוך.

המקום השני אמור להקנות לירושלים הגרלה נוחה יחסית, ויתרון ביתיות שאותו המאמן עודד קטש לא ממש רואה כיתרון: "יתרון הביתיות בשיטה הזאת לא ממש קריטי, אין מדע מדויק שאומר שמי שמארחת שנייה יש לה סיכוי מובהק יותר לנצח. בסוף זה יוכרע על שבוע או שבועיים של ריכוז ברגע הנכון, בלי קשר לביתיות".

על הניצחון אמר: "אני מאוד שמח מהניצחון הזה. שיחקנו נגד קבוצה מוכשרת ומסוכנת, בעיקר בהתקפה. כריס ג'ונסון היה חסר לנו אבל דשון באטלר התעלה. עשינו עבודה טובה בהגנה למעט ב-13 הדקות האחרונות. השיפוט ברבע השלישי היה לטעמי לרעתנו אבל זה חלק מהמשחק. שחקנים צריכים לשלוט בעצבים שלהם ולהשאיר את העבירות הטכניות לאימונים. היתה לנו בעיית עבירות של שחקנים חשובים ואז קצת נתקענו. לא שיחקנו נגד אוויר, באמברג היתה פייבוריטית לזכייה".

במשך יותר ממחצית האוהדים הירושלמים חיכו שבר טימור יעלה מהספסל, וכשזה סוף סוף קרה, בעקבות בעיית העבירות של ג'ייקובן בראון, הקהל הגיב בתשואות שהרבה זמן לא נשמעו בארנה."לא פשוט לעלות מהספסל במצב שהוא עלה", החמיא קטש, "בר שיחק כמו גבר עם המון אנרגיות, אהבתי אותו מאוד היום".

דשון באטלר, שנתן משחק טוב עם 15 נקודות ו-60% לשלוש אמר: "שיחקנו יחד כקבוצה ושמרנו על תוכנית המשחק. אני מכיר את הכדורסל הגרמני והצוות שלנו עשה עבודה נהדרת בהכנה. ברבע האחרון היו הרבה אמוציות וקצת איבדנו ריכוז ונגררנו לשריקות של השופטים, אבל בסוף התעשתנו וידענו לגמור את המשחק".

הדפס