סיבוב הופעות: העליונות של י-ם באלופות

בריבאונד, באסיסטים ובנקודות למשחק. הפועל ירושלים תסגור הערב את שלב הבתים בליגת האלופות עם שליטה אבסולוטית במפעל, כשמעל כולם מנצחים פלדין ותומאס. רגע לפני דיז'ון (21:30 ב-5STARS), הצצה לנתונים שלא הכרתם על העונה של האדומים במפעל

רועי כהן
רועי כהן  06.02.19 - 16:24
תחילת כתבה

הפועל ירושלים תסיים הערב את שלב הבתים של ליגת האלופות במה שהיא יכולה להכתיר כהצלחה מובהקת. האדומים יסיימו ככל הנראה במקום השני בבית, כשהם ממוקמים זה השבוע השלישי ברציפות בפסגת ה-Power ranking של המפעל, וכששחקנים נמצאים בחמישיית המחזור כמעט בדרך קבע.

הערב ב-21:30 ב-5STARS: הפועל ירושלים מול דיז'ון

אם לא המעידה באנטוורפן, או ההפסד הביתי לאא"ק אתונה בהפרש גבוה יותר ממה שניצחו באואקה, ירושלים היתה יכולה להבטיח יתרון ביתיות עד לפיינל פור שייערך בירושלים אם וכאשר הקבוצה תעפיל אליו. אבל גם ללא הבכורה בבית, המספרים מספרים שירושלים היא אחת הקבוצות החזקות במפעל.

אוויר פסגות
נתחיל בסטטיסטיקה הקבוצתית, שם אפשר לראות שירושלים מדורגת ראשונה כמעט בכל הפרמטרים העיקריים: בנקודות למשחק (90.8), בסה"כ נקודות (1,180), בריבאונדים (42.8), בריבאונד התקפה (14.2), באסיסטים (22.9), ובמדד (110.7). השחקנים של עודד קטש רושמים את ההישגים הללו דווקא עם אחוזי קליעה פחות מוצלחים ל-2 (52.5% - מקום 11) אבל טובים יותר ל-3 (38.5% - מקום 4). בקליעות עונשין ירושלים מדורגת שישית עם 75.8%, שביעית בחטיפות (8.1), תשיעית באיבודי כדור (11.5) ושלישית בחסימות (3.5).


ירושלים היא ככל הנראה קבוצת הריבאונד הטובה ביותר בליגת האלופות: 24 הריבאונדים שירושלים קטפה בהתקפה נגד פואנלברדה בחוץ הם שיא עונתי במפעל, כשגם השיא השני בטיבו שייך לאדומים עם 23 ריבאונדים בהתקפה נגד נימבורק בבית. ירושלים מנצחת את יריבותיה בהפרש ממוצע של 13.1 נקודות, ההפרש השני בטיבו אחרי טנריפה עם 16.2.

הדומיננטיות של פלדין ותומאס
גם ברמה האישית כמה משחקני ירושלים מככבים בטבלאות הסטטיסטיקה. ג'יימס פלדין ממוקם רביעי בדירוג מלך הסלים עם 16.3 נק' למשחק; טיישון תומאס מוביל את המפעל באחוזים ל-2 עם 71.2% מצוינים, והוא גם רביעי בחסימות עם 1.3 גגות למשחק ושישי במדד עם 18.1 למשחק; ג'וש אוונס שמיני בריבאונדים עם 7.2 למשחק; תמיר בלאט שלישי באסיסטים עם 6.8 לערב.

35 הנקודות של ג'יימס פלדין נגד נימבורק בבית הם השיא השני בטיבו העונה בנקודות למשחק (השיא שייך לקיפר סייקס של אבלינו עם 43 נקודות); וטיישון תומאס מחזיק בשיא החסימות למשחק שאותו הוא חולק עם דריון אטקינס של חולון ומאט קוסטלו של אבלינו, כולם עם 5 חסימות במשחק אחד.

על פי פלטפורמת הסטטיסטיקה המתקדמת "Instat", ירושלים שלישית בנקודות בצבע (41), שנייה בנקודות מהזדמנות שנייה (10.3), ראשונה בנקודות במשחק עומד (68.4) ושנייה באחוזי קליעה תחת שמירה (49.6).

עם הרקורד המרשים הזה, הפועל ירושלים תעלה הערב למשחק בדיז'ון, כאשר הסיכויים לסיים במקום הראשון קטנים ותלויים בניצחון מפתיע של אנטוורפן באתונה, לצד ניצחון אדום בצרפת. בסיום הערב ירושלים תדע מי הן היריבות האפשריות בשמינית הגמר, וההגרלה של השמינית ורבע הגמר תיערך ביום שישי הקרוב.

הדפס