פיב"א התנצלה על טעות שיפוט מ-2010

כנראה שמוטב מאוחר. סרביה קיבלה מכתב התנצלות על טעות בחצי גמר המונדובאסקט, בו עלתה טורקיה לגמר למרות דריכה ברורה של טונצ'רי על הקו. ומה היה לנשיא פיב"א לומר?: "היה לנו הרבה זמן לנתח"

אייל גרוסברד  04.06.11 - 12:21
טורקיה מול ארה"ב בגמר. סרביה היתה צריכה להיות שם (gettyimages)

תחילת כתבה

מוטב מאוחר מאשר אף פעם, גירסת פיב"א. איוון מאניני, נשיא פיב"א המבקר בימים אלו בבלגרד, נפגש עם ראשי איגוד הכדורסל הסרבי והגיש בפניהם מכתב התנצלות על טעות השיפוט שאירעה בחצי גמר אליפות העולם במשחק בו הפסידה סרביה לטורקיה 82:83.

המשחק הדרמטי נערך ב-11 בספטמבר 2010 באליפות שהתקיימה בטורקיה. אחרי שנוביצה וליצקוביץ' העלה את הסרבים ליתרון, יצאה טורקיה להתקפה אחרונה וניצחה מסל של קרם טונצ'רי. הסרבים מחו בפני השופטים כי טונצ'רי דרך על הקו כשהכדור היה בידיו באמצע המהלך, אולם הזברות אישרו את הסל.

מספר ימים אחר כך פורסמו ברחבי העולם תמונות המאשרות את דריכת טונצ'רי על הקו, אולם בפיב"א סירבו להגיב על המקרה עד עתה. טורקיה העפילה בזכות טעות השיפוט לגמר, בו גם הביתיות לא סייעה לה מול נבחרת ארה"ב העדיפה.

"היה לנו זמן רב לנתח את המקרה והמסקנה היא שהשופטים טעו כשלא שרקו לדריכה על הקו ולהעברת הכדור לסרביה", אמר מאניני, “בשל כך שיגרתי את מכתב ההתנצלות הרשמי בשם פיב"א לאיגוד הסרבי. אבל זהו הספורט, הכל יכול לקרות בו, וגם השופטים הטובים ביותר שיש טועים לעיתים".