יניב גרין חתם בשורות טראמו האיטלקית

הקבוצה סיימה את העונה האחרונה במקום 15. המאמן: "זו החתמה חשובה. הוא ייתן לנו דחיפה גדולה"

רועי גלדסטון  17.08.11 - 14:14
חתם באיטליה. גרין
חתם באיטליה. גרין

תחילת כתבה

לא רק גל מקל. יניב גרין ישחק בעונה הקרובה גם כן בליגה האיטלקית הבכירה לאחר שחתם היום (רביעי) בשורות בנקה טראמו. הסנטר הישראלי הוותיק סיים הקיץ חוזה של שלוש שנים במכבי תל אביב. כבר בסוף העונה האחרונה היה ברור כי הוא לא בתכניות של דייויד בלאט, דבר שגרם לו להתחיל בחיפושים אחר מקום עבודה חדש.

חוזהו של גרין הוא לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. "חתמתי בטראמו, קבוצה שמשחקת בליגה חזקה כליגה האיטלקית. היא קבוצה טובה, דיברתי עם המאמן שלהם והחלטתי ללכת על זה", אמר גרין.

טראמו סיימה אשתקד במקום ה-15 והלפני אחרון, אולם נשארה בליגה הראשונה. מאמן הקבוצה, אלסנדרו ראמאלי, אמר בעקבות ההחתמה: "סגרנו את הסגל שלנו עם החתמה שאני מאמין שתיתן דחיפה גדולה לקבוצה שלנו. בעקבות ראיית המשחק והידע שיש לגרין והיכולת שלו לשמור על שחקנים מגוונים. כל זאת יאפשר לקבוצה שלנו להשתמש בשחקן כדורסל בעל רמה גבוהה מאוד שירים את האייקיו של הקבוצה כולה".

היציאה של הסנטר הישראלי הבכיר בעשור האחרון לאיטליה לא תהיה הפעם הראשונה בה הוא ישחק מעבר לים. כזכור, גרין שיחק לפני מספר שנים במדי סמארה מהליגה הרוסית.

גרין בן ה-31 (2.06 מ') החל את הקריירה בקבוצת בני הרצליה ושיחק שם בשתי קדנציות שונות. בעונת 2002/2003 הוא חתם בהפועל תל אביב ושנה לאחר מכן היה בורג מרכזי בקבוצה שהגיעה עד לפיינל פור של היורופליג ולגמר ליגת העל. לאחר מכן שיחק 3 שנים במכבי תל אביב וב-07/08 עבר לרוסיה אך חזר לאחר עונה אחת בלבד למדים הצהובים.