"לא בהכרח מסכים עם ההחלטה לרדת מהמגרש"

דייויד בלאט לערוץ הספורט על פיצוץ הקלאסיקו של אולימפיאקוס מול פאו: "תומך בבעלים"

רועי כהן
רועי כהן  17.02.19 - 10:52

תגיות: דיוויד בלאט

תחילת כתבה

אחרי העונש הכבד שאולימפיאקוס ספגה בעקבות פיצוץ המשחק בחצי גמר הגביע היווני נגד פנאתינייקוס, ואחרי ששמר על שתיקה מאז, מאמן אולימפיאקוס דיוויד בלאט מתייחס לראשונה למצב הרגיש שאליו נקלעה קבוצתו ובשיחה עם ערוץ הספורט אמר: "הקבוצה קיבלה החלטה לנקוט עמדה בתקווה שיהיה שינוי, לטובת ההגינות".

"זו סיטואציה מאוד מאוד קשה", סיפר בלאט. "אני תומך בבעלים ובהנהלה שלי ב-100 אחוזים, אבל לא בהכרח מסכים עם ההחלטה (לרדת מהמגרש). אני חדש לכל המצב הזה ואין לי את הפרספקטיבה ואת הניסיון לטווח ארוך לגבי הסיטואציה והאווירה שנוצרה בעקבות השערוריה הזאת. אבל המים כבר פוצצו את הסכר והקבוצה החליטה לנקוט עמדה".

בעקבות פיצוץ המשחק, אולימפיאקוס ספגה עונה קשה ביותר של הפחתת שש נקודות ממאזנה בליגה. כתוצאה מכך, הקבוצה מפיראוס ירדה לפיכך מהמקום הראשון בליגה למקום השישי ותאלץ לפלס את דרכה חזרה לצמרת לפני הפלייאוף המקומי. לקבוצה של בלאט יש זכות ערעור.

כזכור, בשבוע שעבר אולימפיאקוס פיגרה 40:25 בחצי גמר הגביע באואקה והחליטה לאחר ההפסקה לא לעלות בחזרה לפרקט כאות מחאה על החלטות השיפוט. האדומים ספגו שלוש עבירות כבר ב-28 השניות הראשונות של המשחק, דבר שהרתיח מאד את הספסל של המאמן הישראלי. לפיכך, החליטו בקבוצה להפסיק את ההתמודדות גם במחיר של ספיגת הפסד הטכני וכמובן עונש של הפחתת נקודות.

הג'נרל מנג'ר של אולימפיאקוס, כריסטוס סטברופולוס, שקיבל את ההחלטה והורה לדייויד בלאט וחניכיו לא לעלות למחצית השנייה, אמר בסיום: "נגעלנו, אנחנו לא יכולים לשאת את זה יותר. ראשי הענף צריכים לעשות משהו בעניין הזה".