שמיר: "גאה בשחקנים שעשו את העבודה בהארכה"

מאמן חולון על התבוסה לפהרבאר שהספיקה להעפלה לחצי גמר היורופקאפ: "לא הצלחנו לקחת שליטה על המשחק בשלבים המוקדמים שלו. שמח לעבור שלב"

עמרי מנהיים  26.03.19 - 21:31
תחילת כתבה

הפועל חולון נסעה להונגריה במטרה לסמן וי על משחק הגומלין מול אלבה פהרבאר, לאחר ניצחון משכנע ב-33 הפרש במשחק הראשון. אלא שגם היא לא תיארה לעצמה כמה קשה זה הולך להיות - ורק לאחר הארכה, הקבוצה מישראל הצליחה לעלות היום (שלישי) לחצי הגמר לאחר שהובסה 101:74, שבכל זאת הספיק לה.

הקבוצה של דן שמיר פיגרה לאורך כל המשחק בהפרשים שנעו בין 10 ל-15 נקודות, רחוק מאד מגבול 33 הנקודות. אבל רבע אחרון איום ונורא של הסגולים-צהובים (31:10), בתוספת מטח שלשות הונגרי (18 מ-30) כפו משחק "צמוד", כשקרלוס קבסאס הוותיק קובע 63:96, בדיוק אותה התוצאה מהמשחק בארץ. הוא שלח את הקבוצות להארכה, בה המומנטום היה כולו של אלבה, אבל שם חולון קלעה 6 נקודות יותר מיריבתה והשיגה את הכרטיס לארבע האחרונות במפעל.

"דיברנו בשבועות האחרונים על הדינמיקה וכמה שקשה לשחק אותם", אמר דן שמיר בסיום. "אז היום זו הייתה דוגמה קיצונית לכך. לא הצלחנו לקחת שליטה על המשחק בשלבים המוקדמים שלו, הם קלעו באחוזי קליעה מאד גבוהים לשלוש והביאו את המשחק אליהם".

בסופו של יום, אם כן, חולון נמנעה ממבוכה ענקית - וההיסטוריה תזכור שהיא תהיה בחצי גמר היורופקאפ בעונת 2018/19. "למרות הכל אני כמובן שמח לעבור שלב", סיכם שמיר. "אני גאה בשחקנים, שהיו מסוגלים להיכנס להארכה במצב לא פשוט ולעשות את העבודה". היריבה של חולון תיקבע מחר: ססארי אמורה לעלות לאחר שניצחה ב-19 הפרש את קרשיאקה בטורקיה, אבל אלבה וחולון הוכיחו שלא מומלץ לסגור שום דבר.