הלם תרבות: ראשל"צ הובסה בבכורה ביורוקאפ

תצוגת נפל של חניכיו של גודס, שהפסידו 88:55 לפרומיתאס

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.10.19 - 21:07
(דני מרון)
(דני מרון)
תחילת כתבה

מה שהחל כערב מרגש בעבור מכבי ראשון לציון, הסתיים בתצוגת נפל כואבת. סגנית אלופת יוון, פרומיתאס פטראס, הייתה גדולה על מקבילתה הישראלית בכמה רמות מפתיחת ההתמודדות ולא התקשתה להביס אותה 88:55 בבית מכבי שבראשל"צ במחזור הפתיחה של היורוקאפ שנערך הערב (רביעי).

קלעו למכבי ראשל"צ: דבון סאדלר, ג'ורדן סווינג ואדם אריאל 9 נקודות כ"א, דריל מונרו 8, אלכס המילטון 6, עוז בלייזר, ג'ונתן וויליאמס ואלכס צ'וברביץ' 4 כ"א, נמרוד טישמן 2.
קלעו לפרומיתאס פטראס: כריס באב 19 נקודות, לנגסטון הול 12, אולקסנדר ליפוביי 11.

כבר מפתיחת המשחק ניתן היה לראות לאן ההתמודדות מועדת. שחקניו של גראסימוס גיאסטראס פתחו בריצת 11:0 והפגינו הגנת ברזל שכפתה על המארחת שלושה איבודים במהלכים הראשונים של המשחק, דבר ממנו גיא גודס וחניכיו לא התאוששו.

עם זאת, מדובר רק במשחק פתיחת העונה. הכתומים יצטרכו לאסוף את עצמם במהרה שכן ביום ראשון הם יארחו את מכבי תל אביב למשחק קשה לא פחות, לפני שביום רביעי הבא יצאו למשחק חוץ במסגרת שלב הבתים של היורוקאפ, נגד וירטוס בולוניה

מהלך המשחק:

החמישייה הפותחת של ראשל"צ: ג'ורדן סווינג, עוז בלייזר, ג'ונתן וויליאמס, אלכס המילטון, דריל מונרו
החמישייה הפותחת של פרומיתאס: לנגסטון הול, כריס באב, אולקסנדר ליפוביי, דמיטריס אגרבאניס, אוקטביוס אליס

פטראס פתחו את ההתמודדות חזק וכפו על המארחים שלושה איבודים בשתי הדקות הראשונות של ההתמודדות בדרך לריצת 9:0 מוקדמת. לאחר פסק זמן של גיא גודס הכתומים נכנסו למשחק באמצעות סלים של סאדלר וסווינג. עם זאת, האורחים המשיכו בשלהם ועד סיום הרבע הראשון הגדילו את הפער לכדי 16 נקודות: 29:13 ליוונים.

מכבי ראשל"צ פתחה את הרבע השני ביכולת טובה, אך האורחת החזקה הצליחה לשמור את היתרון על 15 נקודות לאחר חמש דקות, 33:18. היוונים לקחו פסק זמן וחזרו ממנו בריצה של שמונה נקודות בדרך ל-41:22. עם זאת, מעבר להרכב של מחליפים אפשר למארחת לצמצם את ההפרש ל-11 נקודות, לפני שמאמן האורחת גיאסטראס החזיר את השחקנים המובילים שלו לפרקט. 52:33 בהפסקת המחצית.

האורחת המשיכה במשחק ההגנה החזק שלה במחצית השנייה ובנקודת האמצע של הרבע השלישי הגיעה ליתרון של 25 נקודות, 63:38. עם זאת, לא הכל שלילי בהיכל מכבי - נעם דוברת בן ה-17 עלה לשחק במדי מכבי ראשל"צ במה שלבטח יהיה ניסיון משמעותי בעבורו. היוונים המשיכו לעשות פחות או יותר כל העולה על רוחם על הפרקט ובסיום הרבע השלישי הוליכו בבטחה, 71:44.

בפתח הרבע הרביעי נראה היה כי ההגנה של ראשון לציון התייאשה. היוונים התמסרו באופן חופשי בכל רחבי המגרש, בין אם בצבע או מחוץ לקשת השלוש. שתי דקות לסיום ההפרש צמח ל-29 נקודות. עד לסיום היתרון היווני המשיך לגדול עד לתוצאה הלא נעימה בסיום של 88:55 לפרומיתאס פטראס.