"המחלה הפכה את החלטת הפיטורים לקלה יותר"

ביוון עדיין עוסקים בפיטורי בלאט. ספאנוליס ימונה למנג'ר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.10.19 - 11:12
תחילת כתבה

פיטורי דיוויד בלאט הגיעו לנו, הקהל הישראלי, כרעם ביום בהיר, אבל מי שספגה את המכה הקשה באמת היא דווקא אולימפיאקוס, שעדיין מנסה לאחות את השברים. הבוקר (שלישי), בפיראוס המשיכו לעסוק בהרחבה בנוגע להחלטה של האדומים-לבנים להיפרד מהמאמן הישראלי וגם סוגיית ממלא המקום תפסה תפנית מפתיעה.

ראשית, על אף הדיווחים לפיהם האחים יורגוס ופנאיוטיס אגלופולוס ממתינים לשובו של יורגוס ברצוקאס מבוסטון על מנת לדון עימו בפרטי חזרתו, האתר המקומי 'ספורט 24' מדווח כי באולימפיאקוס כבר הכינו תכנית ב' לעונה הבאה. ע"פ הדיווח, המועדון, שמינה את עוזרו של בלאט - קסטוטיס קמזורה - למאמן זמני, כבר מכין את הקרקע וסימן את צוות האימון המועדף עליו.

התכנית היא כזו: מילאן טומיץ', ששיחק בקבוצה במשך 14 שנים ושימש גם כעוזר מאמן שנים רבות, יתפוס את המושכות על הקווים, כשלצידו יעמוד כוכב הקבוצה, ואסיליס ספאנוליס, שצפוי לפרוש בתום העונה ולהתמנות למנג'ר. טומיץ', מאמנה של הכוכב האדום בלגרד כיום, הגיב לפירסומים והבהיר: "אין לי זמן להתעסק בשמועות ובעיתונאים עכשיו, אני מאמן את הכוכב האדום ואני מרוכז בחובות שלי לקבוצה ובמשחק מול פנרבחצ'ה".

בינתיים, באתר 'קונטרה' היווני פירסמו מאמר מאחורי הקלעים על פיטוריו של בלאט בו מסביר העיתונאי יאניס זיטוס את היחסים בין המאמן לבעלים. "זה היה צעד בלתי נמנע מבחינת שני הצדדים כדי להציל את הספינה מטביעה. כדי להציל את כולם, אחד צריך לשלם את המחיר. במקרה הזה, הקפטן של הספינה היה צריך לטבוע ראשון".

"הבעלים חשבו לפטר אותו כבר מזמן", המשיך זיטוס. "למעשה, הוא היה צריך לעזוב כבר בפברואר. לא היה טעם להמשיך את ההתקשרות בקיץ, בלאט קיבל יד חופשית ושוב כשל בבניית הסגל. זה היה תלוי באוויר כבר זמן רב וזה היה מתבקש כדי להציל משהו מהעונה הזאת". על החלק של מצבו הבריאותי הוסיף: "בעלי המועדון הבינו שאי אפשר לבנות על בלאט לעתיד בגלל חוסר הוודאות סביבות בעקבות המחלה. זה הפך את ההחלטה לקלה יותר. בלאט לא התאים לאולימפיאקוס, יאניס ספרופולוס התאים הרבה יותר".