יחסינו לאן: הפלונטר בין דן שמיר ועוזרו

פיצ'ר התפטר במפתיע, הבעלים הסביר. וגם: המחמאה מאדאמס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.19 - 15:33
תחילת כתבה

העונה של הניו זילנד ברייקרס אמנם עדיין לא החלה, אבל כבר עכשיו הצרות מתחילות לתקוף את דן שמיר וחבורתו. הבוקר (שבת) פורסם באוסטרליה על התפטרותו של עוזר המאמן, מייק פיצ'ט, שהודיע לבעלים שלא ימשיך במועדון פחות משבוע לפני יריית הפתיחה של הליגה ובכך המשיך בגל העזיבות.

פיצ'ט, שנמצא בברייקרס מ-2016, הודיע על עזיבתו בשדה התעופה באוקלהומה סיטי, לאחר סבב המשחקים של הקבוצה מול קבוצות NBA. הוא מצטרף לג'נרל מנ'ר, דילון בוצ'ר, ולמאמן הקודם, קווין ברסוול, שעזבו גם הם בחודשים האחרונים. למעשה, פיצ'ר היה השריד האחרון מצוות האימון של העונה החולפת, לפני שדן שמיר תפס את המושכות.

ע"פ ההערכות באוסטרליה, הסיבה לעזיבה של עוזר המאמן היא פילוסופיית כדורסל שונה מזו של שמיר, אך הוא סירב להגיב בנושא. הבעלים, מאט וולש, ניסה להסביר: "יש לנו מאמן חדש שהגיע למערכת חדשה, חשבתי שיהיו ביניהם יחסים טובים. דן הוא מאמן תובעני מאוד וזאת הסיבה שהעסקנו אותו, בגלל שיש לנו ציפיות גבוהות מהמועדון ודן יודע את זה. הוא לא מעביר דברים כמו המאמן הקודם, הוא יורד לפרטים וזה דורש המון מאמץ".

כאמור, וולש הכיר ברצון של פיצ'ר לעזוב רק בזמן שהברייקרס היו בארה"ב ולא הסתיר את אכזבתו מהעניין. הוא האמין שפיצ'ט מעוניין לעזוב והסיבה היא שהוא כבר מכר את ביתו כדי לעשות רילוקיישן. "כעת, דן יוכל לבנות לעצמו את הצוות ויש לזה ערך רב. למזלנו אנחנו הניו זילנד ברייקרס וזו אחת המשרות המבוקשות בכדורסל העולמי נכון לעכשיו, אם לא המבוקשת שבהן".

עוד לפני כן, הברייקרס סיימו את מסע ההכנה שלהם מחוץ לגבולות אוסטרליה עם הפסדים למפפיס גריזליס (108:94) ולאוקלהומה סיטי (110:84). במהלך השהות באוקלהומה סיטי, שמיר הספיק לקבל מחמאה ממקום לא צפוי - סטיבן אדאמס. הסנטר של קבוצת ה-NBA התרשם לטובה מהמאמן הישראלי ואמר לאחר המשחק: "המאמן החדש הזה שלהם, הוא בחור חכם. הוא שיחק כמה מהלכים שמזוהים עם ה-NBA, הוא מכיר את הקבוצה שלו. הם שיחקו הרבה מהלכים מתוחכמים ומבלבלים, זאת הסיבה שהגיעו לסלים קלים".