כל קצוות הקשת: 77:88 לפרומיתאס על ראשל"צ

מבול שלשות של המוליכה השאיר את גודס בתחתית. 20 להמילטון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.11.19 - 21:15
(פרומיתאס פטראס)
(פרומיתאס פטראס)
תחילת כתבה

לפני כחודש מכבי ראשון לציון פתחה עונה אירופית עם המון התרגשות, אבל פרומיתאס פטראס דאגה להוריד אותה לקרקע מהר מאוד עם תבוסה כואבת בבית מכבי. הערב (רביעי), לכתומים הייתה הזדמנות לנקום על אדמת יוון, אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. החבורה של גודס הייתה הרבה יותר קרובה הפעם, אך ספגה שלשה אחר שלשה והפסידה 88:77, שהשאיר אותה בתחתית בית א' של היורוקאפ.

קלעו לראשל"צ: המילטון 20, וויליאמס 13 נקודות ו-10 ריבאונדים, דוברת 12, סווינג 9, בורדיון 8, בלייזר 5, מונרו 4, 7 ריבאונדים ו-5 אסיסטים, אריאל וטישמן 3 כ"א. קלעו לפרומיתאס: באב 20, ליפובי 14, פיילר 13, הול ובוגריס 10 כ"א.

למען האמת, כבר לפני המשחק כל הסימנים הצביעו לכיוונה של פרומיתאס: היוונים מוליכים את הבית עם מאזן הפוך מזה של ראשל"צ האחרונה, הם מתגאים באחת משלוש ההגנות הטובות המפעל וכמובן, אי אפשר לשכוח את ה-33 הפרש שהם הנחיתו על הראש של גודס בבית מכבי. אבל הקבוצה מעיר היין האמינה ביצר הנקמה והסתכלה ליוונים בלבן של העיניים.

על הפרקט, המשחק התחיל בקצב נמוך ואחרי שהורידו את החלודה, היוונים החלו לירות מכל עבר וראשל"צ נותרה ללא תשובה. למעשה, פרומיתאס קלעה ב-50 אחוזים מחוץ לקשת עד ההפסקה בעוד ראשל"צ נעצרה על עשרה אחוזים בלבד. מבחינה אינדיבידואלית, למעט אלכס המילטון החבורה של גיא גודס לא קיבלה תרומה ממשית מאף אחד מהשחקנים שלה, בעוד היוונים נהנו מהצגה של כריס באב, וזה הספיק בשביל יתרון דו ספרתי בהפסקה.

המחצית השנייה הייתה אופרה אחרת לגמרי. ג'ורדן סווינג נכנס לעניינים, דריל מונרו ניצח על המקהלה כהרגלו ואפילו נועם דוברת העלה את מאזנו לדו ספרתי והוכיח שזה לא הגיל, זה התרגיל. ואכן, הכתומים הצליחו להוריד את ההפרש לשתי נקודות בלבד כשהשעון הראה ארבע דקות לסיום ונראה היה שהמשחק פתוח לגמרי, אבל היוונים ניצלו שנייה אחת של חוסר ריכוז ושוב ברחו, בדרך ל-77:88 בסיום.

מהלך המשחק
גודס פתח עם אלכס המילטון, ג'ורדן סווינג, פרדריק בורדיון, ג'ונתן וויליאמס ודריל מונרו. הדקות הראשונות של ההתמודדות העלו קצת תהיות בנוגע לתבוסה בבית מכבי, אבל אחרי שנגמר המשחק המקדים פרומיתאס נתנה גז, כריס באב תפר שתי שלשות וההפרש תפח והגיע לשמונה נקודות הפרש בשיאו. למזלו של גודס, צמד שלשות של בורדיון החזיר את ראשל"צ לעניינים, בדרך ל-20:17 בסיום הרבע הראשון.

ברבע השני הצמד החזק של ראשל"צ, המילטון את מונרו, נכנס סוף סוף לעניינים, לפחות מבחינה התקפית. זה התחיל עם נקודות ראשונות של הפורוורד, נמשך עם אסיסט גדול של הגארד והסתיים בשיתוף פעולה נפלא שהניב מהלך של שלוש נקודות. אבל בחלק ההגנתי השניים נותרו ללא תשובות אל מול מבול השלשות של פרומיתאס, שדבקה ב-50% והגדילה את היתרון לדו ספרתי. 43:30 בהפסקה.

אם מישהו חשב שלמחצית השנייה תעלה ראשל"צ אחרת, הוא טעה ובגדול. בדקות הראשונות של הרבע זה עוד היה נראה כמו אופציה ריאלית, כשהכתומים פתחו עם 0:5 מהיר תוצרת סווינג, אבל שארית הרבע הייתה המשך ישיר למחצית הראשונה. היוונים המשיכו לירות מחוץ לקשת ללא הכרה, החבורה של גודס המשיכה לזייף בהגנה וההפרש שוב עלה לדו ספרתי. 63:54 לקראת הרבע המכריע.