פקונדו קמפאסו: סעיף הביי-אאוט ליציאה ל-NBA

כוכב ריאל יאלץ לשלם סכום נכבד כדי לעבור לקבוצה מארה"ב. הפרטים פה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.05.20 - 14:03
תחילת כתבה

הקיץ האחרון ביורוליג הביא איתו בשורה די גדולה של שחקנים רבים שחצו את האוקיינוס האטלנטי ועברו מה-NBA לאירופה, דוגמת ניקולה מירוטיץ' וגרג מונרו. אולם בעונה החולפת לא מעט שחקנים סיפקו נתונים פשוט אדירים שככל הנראה יגרמו לגל לכיוון השני, כאשר אחד השחקנים הבולטים ששמים עליו עין הוא פקונדו קמפאסו.

השם של הארגנטיני עלה כבר לא מעט פעמים בהקשר של מעבר לליגה הטובה בעולם, הרבה בזכות היכולת שלו לאורך העונה במפעלים המקומיים בספרד וכן במפעל הבכיר ביבשת (וגם לנוכח ההצגות שלו במונדובאסקט האחרון). אולם, נדמה כי יש מכשול די גדול, והוא העניין הכספי.

הרכז של ריאל מדריד חתם לפני שנה על חוזה לחמש שנים בשורות המועדון, ובעסקה נכלל סעיף ביי-אאוט ליציאה ל-NBA בשווי לא פחות מ-6 מיליון יורו, על פי מקורות ב"יורוהופס". מעבר לקבוצה מעבר לים יצריך מקמפאסו לשלם באזור ה-5.275 מיליון מתוך הסכום הכולל, כאשר את השאר תוכל להשלים הקבוצה אליה יגיע, אם בכלל.

על פי הדיווחים, יש כבר שלוש קבוצות בארה"ב שמעוניינות בו כולל דאלאס וסן אנטוניו, אבל השאלה הגדולה היא האם הוא יהיה מוכן להוציא את הסכום הזה על מנת לבצע את המעבר. הרכז סיפק בעונה האחרונה (עד ההקפאה) 9.9 נקודות בממוצע למשחק יורוליג, לצד 7.1 אסיסטים. הוא היה ה-MVP שהוביל את הבלאנקוס לזכייה בגביע המלך בספרד.