נפל קרוב: צפו בניתוח ביצועי עמנואל שארפ

מול 2, 3 או 4 שומרים. וגם: דרק עם מחמאה ייחודית לפארקר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.20 - 21:41
תחילת כתבה

הוא אמנם לא נמצא ממש כאן, מתחת לאף שלנו, אבל עמנואל שארפ - לפחות בעיני איגוד הכדורסל - הוא הדבר הבא של נבחרת ישראל. הערב (שישי), הפדרציה הארצית של עמותות בתי הספר התיכוניים בארה"ב פירסמה סרטון מעניין, בו הם מנתחים את יכולותיו ההתקפיות של שארפ ג'וניור מול הגנות קשוחות שכל מטרתן היא לעצור את כוכב תיכון בלייק - בין אם אם מול שני שומרים, שלושה שמורים או אפילו ארבעה.

עוד לפני הסרטון - שצולם במשחק בו עמנואל קלע 23 נקודות, מסר 3 אסיסטים, קטף 3 ריבאונדים וחטף 5 פעמים - אביו, דרק, שוחח עם התקשורת בטמפה ביי וסיפר על מעמדו ככוכב בישראל. "יש לי כל כך הרבה סיפורים מישראל, זה משוגע, ביליתי שם מחצית מחיי", אמר שארפ סניור. "אין ספק שהמדינה הזו היא חלק ממני, היה די קל לעשות את המעבר לשם, הייתי בוגר וממושמע".

שארפ אפילו נשאל, בין היתר, על שיתוף הפעולה עם אנתוני פארקר במדי מכבי ת"א. "פארקר?",  הוא שאל. "הוא כנראה אחד האמריקנים הגדולים ששיחקו מעבר לים, הוא סוג של מייקל ג'ורדן באירופה".

על תפקידו החדש, כמאמן קבוצת התיכון של שניים מבניו, הוסיף אגדת מכבי ת"א: "זו הזדמנות נהדרת. הכל קשור בילדים, הם יעשו את ההבדל הגדול. אני מעדיף להפסיד בחמש נקודות, מאשר לנצח ב-40. אני רוצה לבנות להם את האופי ואת המיומנויות הנחוצות מבחינה נפשית לקראת העתיד. אני רוצה שהם יהיו קשוחים, ישחקו ביחד ויהנו".