אבל בכדורסל: משה דניאל הלך לעולמו

שחקן הנבחרת לשעבר ואביו של מוטי דניאל היה בן 90 במותו

רועי כהן
רועי כהן  01.06.20 - 17:53
(התמונה באדיבות המשפחה)
(התמונה באדיבות המשפחה)

תגיות: משה דניאל

תחילת כתבה

הכדורסל הישראלי מרכין את ראשו עם מותו של משה (מוסא) דניאל, לשעבר שחקן נבחרת ישראל ומאמן נבחרת הנשים של ישראל. דניאל, אביו של מוטי דניאל, היה בן 90 במותו.

דניאל שיחק בשנות החמישים, בין היתר בהפועל חולון, ואף היה חלק מנבחרת ישראל בכדורעף. בשנת 1968 החל לאמן כדורסל נשים, ובין היתר אימן את הפועל תל אביב, אליצור תל אביב, מכבי תל אביב, הפועל חולון, אליצור פתח תקווה, בני יהודה, הפועל ירושלים וגבעת חיים. בין השנים 1972- 1984 אימן את נבחרת ישראל בכדורסל נשים ובין השנים 1975–1981 אימן את נבחרת ישראל לנערות בכדורסל נשים.

כמאמן כדורסל נשים זכה בחמש אליפויות ובארבעה גביעי מדינה. הוא נחשב לאחת הדמויות המרכזיות בענף כדורסל הנשים בישראל ולאורך השנים אף לקח חלק במאבקים על חוסר ההשקעה בספורט הנשים. בשנת 1991 פרש מאימון כדורסל ובהמשך נכנס להיכל התהילה של כדורסל הנשים בישראל.

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה: "מנהלת הליגה מרכינה ראשה עם לכתו מאיתנו של משה 'מוסא' דניאל,  מחלוצי ומייסדי הכדורסל הישראלי, שחקן נבחרת ישראל לשעבר (כולל בנבחרת הראשונה שייצגה את ישראל באולימפיאדת הלסינקי 1952), מאמן עבר עתיר הישגים שהעמיד אחריו שושלת כדורסל מפוארת. תנחומינו לבנו מוטי ולכל משפחתו. יהי זכרו ברוך".

מהפועל חולון נמסר: "מועדון הכדורסל הפועל יונט חולון מרכין ראשו עם לכתו של משה (מוסא) דניאל, שחקן הקבוצה בסוף שנות החמישים. אנו במועדון שולחים תנחומים וחיבוק גדול למוטי ושון דניאל, שחקני הקבוצה בעבר, בנו ונכדו של מוסא ולכל בני המשפחה. למוסא זכויות רבות בכדורסל ובכדורעף הישראלי. יהי זכרו ברוך".