הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דן בספק. טפירו: זה שם אותנו בקדמת הבמה

נס ציונה נערכת לחצי גמר פיינל פור היורופקאפ שייערך בשישי בישראל, במסגרתו תפגוש את פארמה הרוסית. הפורוורד הוותיק: "זה יותר מדי חשוב בשביל שאפספס את זה". המנכ"ל: "אירוע ששם אותנו בשורה אחת עם המועדונים הגדולים בישראל". גרינברג: "מגיעים לשחק, לא רק להופיע"

רועי כהן
רועי כהן  20.04.21 - 17:28

רגע השיא בהיסטוריה של עירוני נס ציונה מתקרב. הקבוצה של בראד גרינברג תפגוש ביום שישי את פארמה הרוסית (15:00, היכל מנורה) במסגרת הפיינל פור של היורופקאפ. חצי הגמר השני יפגיש בין אורדאה (רומניה) לסטאל (פולין).

בינתיים, שלושה ימים לפני המאורע המרגש מבחינת נס ציונה, התברר כי הכתומים עלולים להגיע אליו ללא אחד משחקני המפתח שלהם. טל דן, קפטן הקבוצה, נחבש בידו בעקבות פגיעה אמש במהלך המשחק מול הפועל חיפה, ושיתופו במפגש עם הרוסים מוטל בספק. דן יעבור בימים הקרובים טיפולים במטרה להכשירו.

"אני מאוד רוצה לשחק וסומך על הצוות פה ברמה הכי גבוהה שיש", הדגיש דן במסיבת העיתונאים לקראת הפיינל פור והוסיף: "אני לא רוצה להפסיד את האירוע הזה. הוא יותר מדי חשוב לי, למועדון ולעיר נס ציונה, כדי שאני אשב בצדי המגרש עם ג'ינס. זו תהיה חוויה בלתי רגילה, אני מקווה שיבואו 3,000 אוהדים וידחפו אותנו. מגיע קרדיט גדול לכל מי שדאג להביא את האירוע הזה לתל אביב".

יריבתה של נס ציונה, פארמה, הייתה אולי הקבוצה הטובה ביותר במפעל העונה. בראד גרינברג מודע לעובדה זו, אבל לא נבהל: "אנחנו יודעים שזו קבוצה מוכשרת, אבל אנחנו נגיע כדי לשחק, לא רק כדי להופיע. יש לנו פתרונות. יש לנו יתרון מהירות עליהם ונצטרך לנצל את זה. כשאנחנו מסוגלים לעשות עצירות ולקחת ריבאונדים, אז יש לנו אפשרות לשחק במגרש הפתוח ואז אנחנו די טובים".

מאמן נס ציונה התייחס להתרגשות מסביב לאירוע ההיסטורי ואמר: "אני נרגש בשביל השחקנים שלנו, בשביל המועדון, בשביל האנשים שנמצאים פה למעלה מעשור ושמו את הלב והנשמה שלהם למען הדבר הזה. אני נמצא כאן רק כמה חודשים, אז אני לא יכול להרגיש את אותם דברים כמו שטל דן מרגיש. זה טבעי. יש אנשים ששמו את הלב שלהם ו'דיממו' למען המועדון הזה. אנחנו עושים משהו בשביל הכדורסל הישראלי ובשביל נס ציונה".

מאיר טפירו, שמשמש כיום כמנכ"ל המועדון, הוסיף: "זה אירוע שיכול לקרות בישראל אולי פעם אחת בהיסטוריה של המועדון הזה. לנו כמועדון להיות באירוע כזה, במדינת ישראל, זה שם אותנו בשורה אחת עם המועדונים הגדולים בארץ - ולשם אנחנו שואפים. אנחנו תמיד שואפים לקפוץ עוד מדרגה. מאוד מעניין אותנו להתקדם לליגת האלופות, אבל כרגע אין לנו את האולם לזה. אנחנו צריכים דחיפה גדולה יותר מראש העיר".