הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ללא הפסד במפעל: הכירו את יריבת נס ציונה

מועדון חדש עם יותר אמריקנים. סטאל מפולין מחכה בגמר היורופקאפ, תשבור את לב הכתומים שמחפשים תואר ראשון?

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  24.04.21 - 08:40

40 דקות וניצחון אחד - זה כל מה שמפריד בין עירוני נס ציונה לזכיה ביורופקאפ. המשוכה האחרונה שתעמוד בדרכם של הכתומים היא סטאל הפולנית, שניצחה אתמול (שישי) בחצי הגמר השני את אורדאה מרומניה. הנה היכרות קצרה עם הקבוצה שכל אוהדי נס ציונה יקוו שלא תשבור להם את הלב.

סטאל, או בשמה המלא סטאל אוסטרוב ויילקופולסקי, היא קבוצה שונה בתכלית מפארמה, אותה ניצח בראד גרינברג בחצי הגמר. אם פארמה היא קבוצה אירופית לגמרי, עם נוכחות אמריקאית מועטה, הרי שסטאל דומה במבנה שלה לזה של נס ציונה - בה יש לא פחות מחמישה זרים אמריקאים שנותנים את הטון.

השחקן הבולט הוא הגארד טריי קל, שנבחר גם למצטיין של חצי הגמר עם 19 נקודות. קל הוא הקלע המוביל של הקבוצה ביורופקאפ עם 15.2 נקודות למשחק, כשחברו לקו האחורי, כריס סמית', קולע בספרות כפולות גם כן - 12.5 נקודות למשחק. גם הגארד הפולני יאקוב גארבש ושחקן הפנים השבדי, דנזל אנדרסון, הם שחקנים שנס ציונה תצטרך לתת להם לא מעט תשומת לב.

נס ציונה וסטאל כבר נפגשו פעם אחת העונה, בשלב הראשון - והפולנים היו אלו שניצחו, 86:93. עם זאת, יש לציין כי מדובר היה במשחק חסר חשיבות, שכן שתי הקבוצות עלו לשלב הבא עוד לפני כן. סטאל, אגב, היא הקבוצה היחידה ביורופקאפ שלא הפסידה העונה.

מדובר במועדון חדש יחסית בכדורסל הפולני: סטאל עלתה לראשונה לליגה הבכירה ב-2015/16 והישג השיא שלה בליגה היה המקום השני בעונת 2017/18. בעונה שלאחר מכן, היא זכתה בגביע הפולני - התואר היחיד בתולדותיה.