הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה בהיכל: עירוני נס ציונה זכתה ביורופקאפ

נחת לכדורסל הישראלי. הקבוצה של בראד גרינברג השלימה את המשימה אחרי 74:82 אדיר עם הרבה לב והקרבה מול סטאל הפולנית בגמר. נמרוד לוי נצץ אצל הכתומים עם 21 נקודות

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)
מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  25.04.21 - 22:53

מדהים, כביר, מרגש. עירוני נס ציונה סיפקה הערב (ראשון) הרבה נחת לכדורסל הישראלי עם הזכיה ההיסטורית ביורופקאפ. החבורה הלוחמת של בראד גרינברג הפגינה הרבה לב, מחויבות ונחישות בגמר מול סטאל הפולנית, שהגיע למפגש בלתי מנוצחת, ובסיום נס ציונה רשמה 74:82 ענק.

אמנם, מעטים האמינו בה בתחילת הדרך, אבל ככל שהעונה חלפה נס ציונה החלה להתחבר ולצבור ביטחון. גם במשחק הגמר, הכתומים נקלעו לבור גדול לקראת הסיום, אך פעם נוספת הלב שלהם עשה את ההבדל, והקבוצה מלב המושבה דאגה לתואר אירופי שלישי בתולדות הכדורסל הישראלי.

קלעו לנס ציונה: נמרוד לוי 21, בריאן אנגולה 15 ו-9 ריב', ג'רום מיינסי 14 ו-13 ריב',  וויין סלדן 13, ליאור קררה 10 ו-7 ריב', פטריק מילר 9 ו-9 אס'.
קלעו לסטאל: יאקוב גארבש 19, טריי קל 12 ו-7 אס', דנזל אנדרסון 12, כריס סמית' 11, ג'יימס פלורנס 9, יוסיפ סובין 4 ו-7 ריב', מארק אנתוני אוגדין 4, יארוסלב מוקרוס 3 ו-10 ריב'.

בערב פושר יחסית של וויין סלדן ופטריק מילר נמרוד לוי היה שם כדי לקחת אחריות, ולמעשה הפורוורד המוכשר לקח את הכתומים על גבו ברגעים המכריעים ברבע האחרון. ואם כבר מדברים על לב והקרבה חייבים לציין את טל דן ששוב עלה על הפרקט עם השבר בידו, וגם הפעם הקפטן הוותיק חיבר את נס ציונה והפך את הקבוצה ליחידת קומנדו.

אז מה היה לנו בהתמודדות בהיכל? 4,000 האוהדים הנלהבים דחפו במרץ את הקבוצה מהשפלה מהרגע הראשון, כאשר מיינסי עשה את מירב הנזק מול הפולנים. אולם החבורה החזקה של איגור מיליצ'יץ לא הרימה ידיים ואנדרסון וקל שמרו על הצהובים בתמונה.

הכתומים כבר פתחו פער דו ספרתי ברבע השני, אבל שוב סטאל התעוררה כאשר הרבע השלישי סיפק לנו דו קרב מרהיב בין בריאן אנגולה ליאקוב גארבש הפולני. לצערם של הכתומים ההגנה של סטאל מצאה את הפתרון לכוכב הקולומביאני, ואילו בצד השני גארבש לא הפסיק לצלוף. בעקבות זאת, האורחת עלתה ליתרון שיא של שמונה נקודות בזכות ריצת 4:20.

הרבע האחרון הפך לקרב חפירות, כאשר הלחץ השפיע על שתי הקבוצות שלא הפסיקו להחטיא. אולם לוי היה שם כדי לקחת אחריות ברגעים המכריעים, ולמעשה הפורוורד הוביל את הכתומים לחוף המבטחים.

מהלך המשחק:
שתי הקבוצות פתחו נהדר בפן ההתקפי; אנגולה העלה את הכתומים ל-4:9 עם שלשה מדויקת ובהתקפה הבאה גארבש ענה לו מחוץ לקשת. לאחר מכן סלדן צלף עוד שלשה והעלה את הכתומים ליתרון של חמש נקודות. נס ציונה מתקשה להתמודד עם הגבוהים של סטאל ואנדרסון קבע מהפך - 12:13 לסטאל. הפולנים המשיכו ללהוט מחוץ לקשת, כאשר הפעם סמית' עשה את הנזק. החילופים של גרינברג העניקו אנרגיות מחודשות ולוי וקררה החזירו את היתרון - 22:26 לנס ציונה בתום הרבע הראשון.

נס ציונה המשיכה במומנטום והפעם הגיע תורו של לוי לקלוע משלוש - 24:31. הפולנים מתקשים בהתקפה ברבע השני, ושתי נקודות של מילר מהקו וסל קשה של מיינסי קבעו יתרון דו ספרתי - 30:40. השליטה של נס ציונה המשיכה, כאשר דן ניפק את האסיסט השלישי שלו למילר. חמש נקודות מהירות החזירו את הפולנים לעניינים, ונס ציונה סיימה ירדה למחצית ביתרון -35:42.

האורחת יצאה מחדר ההלבשה בטירוף ושתי שלשות של גארבש קירבו עוד קצת את הפולנים. למזלה של נס ציונה אנגולה החל לאפס את הידית, כאשר הקולומביאני ענה עם שתי שלשות משלו. הדקות הבאות המשיכו להיות דו קרב בין גארבש לאנגולה שלא מפסיקים לצלוף - 46:51. גארבש המשיך לעשות ככל שעולה על רוחו, כאשר הפולני קלע את השלשה השישית שלו. גארבש וחבריו הרימו את הרמה וריצת 4:20 קבעה את היתרון הגדול ביותר של סטאל - 55:64. קליעות עונשין של לוי קבעו 65:59 לפולנים בתום הרבע השלישי.

הכתומים עלו לעשר הדקות האחרונות בשיגעון וחטיפה של קררה הובילה לסל קל של מילר - 65:65. הלחץ הוביל להחטאות של שתי הקבוצות במשך יותר משתי דקות, ובסופו של דבר קררה קטע את הבצורת עם ארבע נקודות מהירות - 67:70 לכתומים. נס ציונה שייטה עד לסיום והמשחק הסתיים ההיסטורי ב-74:82. תואר ראשון בתולדות נס ציונה!