אחרי 21 שנה: קטש שוב זכה עם פנאתינאיקוס באליפות

הירוקים רשמו 1:3 בסדרת הגמר. הישראלי השלים דאבל מרשים ביוון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.06.21 - 22:46
קטש סגר מעגל (פנאתינאיקוס)
קטש סגר מעגל (פנאתינאיקוס)
תחילת כתבה

21 שנים אחרי שעשה זאת בתור שחקן, עודד קטש שוב הוליך את פנאתינאיקוס לאליפות יוון. הירוקים רשמו הערב (חמישי) 66:82 אצל לאבריו, שלמעשה סידר להם 1:3 בסדרת גמר הפלייאוף.

יש לציין כי מדובר בתואר השני של המאמן הישראלי ביוון, אחרי שקטף את הגביע רק לפני חודש בזכות הניצחון על פרומיתאס. בסך הכל מדובר בתואר החמישי של קטש בקריירת האימון (שתי אליפויות ושלושה גביעים), ולצד זה גם נכנס לרשימה אקסלוסיבית - הפך לרביעי בהיסטוריה של פנאתינאיקוס שזוכה בתואר שחקן ומאמן.

אגב, זוהי האליפות ה-40 בהיסטוריה של הירוקים (והחמישית ברצף), ובזכות כך השלימו 26 שנים רצופות בהן זכו לפחות בתואר אחד. זהו גם התואר ה-67 התולדות פאו. אמנם, עתידו של קטש בפאו לוט בערפל למרות התוצאות הנפלאות בזירה המקומית, אך הישראלי יכול להיות יותר ממרוצה על הדאבל האדיר שרשם עם הקבוצה המפוארת ביוון.

שלושה ימים אחרי הניצחון בהפרש של 29 נקודות, פאו המשיכו בדיוק מאותה נקודה, וכבר ברבע השני ברחה ליתרון דו ספרתי. מאותו רגע שייטה בקלילות ומכאן ועד הרגע בו פתחה שמפניות המרחק היה קצר מאוד. את החבורה של קטש הוליך יואניס פפטרו עם 24 נקודות ו-7 ריבאונדים, בעוד דינוס מיטוגלו תרם 23 נקודות ו-11 ריבאונדים. 17 נקודות של אלפא דיאלו בצד השני לא הספיקו.