הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כולם אוהבים את ז'ליקו: הכירו את פרטיזן

נהירת הכוכבים, הפנים המוכרות למדר ומתי המבחן הראשון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.08.21 - 20:20

פרטיזן בלגרד של העונה הקרובה הייתה מסקרנת במיוחד גם ללא ים מדר, אבל הערב (רביעי) היא הפכה מעניינת כפליים. כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט רכז הפועל תל אביב סיכם רשמית בקבוצה של ז'ליקו אוברדוביץ' וצפוי להצטרף לשנתיים או אופציה לעונה נוספת.

מדר, כידוע, מגיע אחרי שורה של החתמות נוצצות שכבר ביצעה פרטיזן אחרי הגעתו של אוברדוביץ'. למעשה, עם צירופו של המאמן המעוטר, שחזר למועדון נעוריו אחרי 28 שנים, לא מעט שחקנים בקליבר של יורוליג הסכימו לחתום. הראשון היה קווין פאנטר ממילאנו, אחד הגארדים הבולטים ביורוליג בעונה שעברה, שחתם לשנתיים עם חוזה של שבע ספרות. פאנטר, למי שהספיק לשכוח, העמיד ממוצע של 14.3 ב-40% לשלוש בעונה שעברה.

פאנטר הוא לא השחקן היחיד שחתם ועבור רבים בפרטיזן נראה כמו חלום רחוק לפני הגעת אוברדוביץ'. אחריו הגיע גם זאק לידיי, אקס גלבוע/גליל וגם כן שחקנה של מילאנו בעונה החולפת. לידיי הספיק לעבור בז'לגיריס ואולימפיאקוס לפני שעבר למילאנו, שם קלע 10 נקודות ב-34 משחקים. גם הוא, כמו פאנטר, היה יכול בקלות להישאר ביורוליג.

כשיגיע לבלגרד, אם וכאשר, מדר ייתקל בפנים מוכרות. מדובר בדאלאס מור, ששיחק בהפועל ת"א ב-2018, ומאז הספיק לעבור בטורינו, נאנטר וגוואנגז'ו ליונס. שחקן מסקרן נוסף שחתם בפרטיזן הוא רודיאונס קורוקס, שיצא מברצלונה לברוקלין מה-NBA והספיק לעבור גם ביוסטון ומילווקי. גם אלן סמאילגיץ', שהגיע מקבוצת הפיתוח של גולדן סטייט ווריירס, עשה את הדרך הארוכה מארה"ב.

מבחינת התחרות, תהיה למדר לא מעט עבודה כדי לזכות במקום. פאנטר יהיה הגארד המוביל של הקבוצה, אך הוא לא משחק לרוב בעמדת הרכז. מי שכן יתחרו עם מדר על העמדה הם מור, מרקוס פייג' ולעיתים גם אלכסה אברמוביץ׳, שהגיע למועדון מאסטודינטס.

פרטיזן, למעשה, כבר התחילה את אימוניה. המבחן הראשון של הקבוצה יהיה ב-1 בספטמבר, אז תצא לטורניר הכנה בהשתתפות פזארו, צדביטה זאגרב, אולימפיה מילאנו וציבונה זאגרב. לאחר מכן, ב-7 בספטמבר, ימשיכו הפרטיזנים לטורניר נוסף - וב-11 בספטמבר ישתתפו בטורניר באיסטנבול, שם ישחקו פנרבחצ'ה, קאזאן ומונאקו.