הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סטיבנס: "נבוא לעקוב אחרי מדר מקרוב"

ה-GM של הסלטיקס: "הסיטואציה שם טובה לו. אנחנו נרגשים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.08.21 - 17:22

זו ללא ספק היתה ההעברה המשמעותית של הכדורסל הישראלי בקיץ האחרון: אמש (רביעי), הודיעה פרטיזן בלגרד על החתמתו של ים מדר על חוזה לשלוש שנים במועדון הפאר, בתחנה חדשה ומסקרנת עבור הגארד הישראלי - שבקיץ שעבר נבחר בדראפט ע"י הבוסטון סלטיקס, ואף שיחק במדיה בליגת הקיץ שנערכה לא מזמן.

ים מדר יפתח פרק חדש בפרטיזן בלגרד, אבל זה ממש לא אומר שחלום ה-NBA הסתיים מבחינתו. אחרי המעבר של הישראלי, ה-GM של הסלטיקס, בראד סטיבנס, התייחס לים מדר במסיבת עיתונאים היום: "אנחנו נעקוב מקרוב אחרי מדר מקרוב. אנחנו נהיה בבלגרד לא מעט ונצפה בו. הוא מאוד נרגש מהסיטואציה אליה הוא מגיע, ואני חושב שהיא טובה לו. הוא יצליח. אנחנו מתרגשים ממדר, הוא שחקן שיכול להשפיע באופן מיידי".

מדר יקווה להתחשל בקבוצה החזקה והאמביציוזית, כשעל הקווים יעמוד לא אחר מאשר ז'ליקו אוברדוביץ' - מי שנחשב לגדול המאמנים האירופאיים נכון להיום.

ובבוקר שאחרי, בתקשורת הסרבית כבר מתלהבים מהמהלך המסקרן. באתר "מונדו" פרסמו כתבת פרופיל על מדר, בה הגדילו ואף כינו אותו "סטף קרי האירופאי". בכתבה מציינים, בין היתר, את תחילת הקריירה שלו בהפועל תל אביב, את הבחירה בבוסטון וההתאקלמות בליגת הקיץ, את שיתוף הפעולה עם דני אבדיה (שם שהם מכירים היטב - אביו סרבי) בנבחרת העתודה של ישראל שזכתה באליפות אירופה - כולל 24 נקודות שמדר קלע מול הסרבים (למרות שהנבחרת הסרבית ניצחה בסופו של דבר).

חלק נכבד מהכתבה הוקדש לשירות שלו בצה"ל ("הייתי צריך להיות שם בשש בבוקר", צוטט מדר בכתבה, "אתה צריך לבלות שלוש שנים בצבא ולדעתי זה דבר יפה. לא משנה מי אתה, זה דבר שאתה תורם בחזרה למדינה שלך"). כשנשאל על לחץ בקבוצה החדשה שלו, הוא ענה: "בשבילי, זה לא לחץ. לחץ זה מה שאתה רואה בצבא, כשכדורים עפים לך ליד הראש. אלה הדברים שאנשים בגילי רואים. זה הלחץ האמיתי".

את הכתבה סיכמו הסרבים במילים: "לים מדר יש פוטנציאל עצום, ואם מישהו יידע להוציא ממנו את המיטב מבחינת כדורסל, זהו האלוף ז'ליקו אוברדוביץ'. אוהדי פרטיזן מתרגשים, ויש להם סיבה".