הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מרגישים כבר בבית": זוסמן ובלאט על אלבה

השאיפות, החברות והאתגר החדש בקריירה. הישראלים מתאקלמים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.09.21 - 14:24
(אלבה ברלין)
(אלבה ברלין)

יובל זוסמן ותמיר בלאט עומדים העונה בפני אתגר חדש בקריירה כאשר שני הישראלים יפתחו פרק חדש במדי אלבה ברלין. היום (שישי) זוסמן ובלאט ניצבו לראשונה בפני התקשורת הגרמנית, התייחסו למעבר לליגה החדשה וגם למטרות שעומדות בפניהם.

"אנחנו רוצים לזכות בגביע וגביע באליפות ולעשות קמפיין מוצלח גם ביורוליג", הצהיר זוסמן והתייחס גם על האפשרות שניתנה לו לשחק לצד חברו הטוב. "תמיר ואני חברים קרובים כבר יותר משמונה שנים ורק עכשיו זכינו לשחק יחד גם בקבוצה. אנחנו טיפוסים מאוד דומים ומסתדרים על הפרקט ומחוצה לו. רק קשר העין מספיק לנו כדי להבין אחד את השני". בלאט הוסיף: "יש לזה יתרון גדול מכיוון שזו התחנה הראשונה שלנו בקריירה מחוץ לישראל. אנחנו מכירים אחד את השני טוב מאוד ואנו מחליפים רעיונות וחוויות אחד עם השני".

לטענת זוסמן אין יותר מדי שוני בין ברלין לתל אביב מלבד מזג האוויר: "האווירה וקבלת הפנים פה דומה מאוד לתל אביב, אפשר לגלות בברלין כל יום משהו חדש. אני כבר מרגיש פה בבית. התחלתי כבר ללמוד גרמנית ואני יודע כמה מילים אך זו שפה קשה".

בלאט, אקס הפועל ירושלים, דיבר גם על המעבר לשיטת משחק אחרת מזו של האדומים. "השיטה שאנו משחקים באלבה שונה לגמרי מאלו ששיחקתי בעבר וכמובן ייקח לנו זמן ללמוד אותה". גם זוסמן התייחס לכך: "אנו מבינים יותר מאימון לאימון".

זוסמן סיכם כשהסביר מדוע בחר לחתום באלבה: "במועדון פיתחו שחקנים רבים בעמדות שונות לאורך השנים האחרונות, והם הצליחו להגיע לקבוצות גדולות ולקבל תפקידים משמעותיים. זו הסיבה המרכזית שבעקבותיה בחרנו להצטרף לאלבה".