הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הריקוד האחרון? פשיץ' צפוי לחזור לסרביה

המאמן הוותיק קרוב לקאמבק למקום בו זכה באליפות העולם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.09.21 - 19:19
(GETTY)
(GETTY)

הריקוד האחרון? לפי דיווחים ברחבי היבשת, סבטיסלב פשיץ' יחזור לאמן את נבחרת סרביה. פשיץ', שלאחרונה אימן את ברצלונה, הוביל בעבר את נבחרת יוגוסלביה (סרביה ומונטנגרו) לזהב באליפות אירופה (2001) ואליפות העולם (2002).

כמעט שני עשורים עברו מאז הקדנציה האחרונה שלו במדינתו, ונראה כי סבטיסלב פשיץ' בדרך לאחד הקאמבקים המעניינים בכדורסל העולמי. אחרי שלא השכילה להעפיל למשחקים האולימפיים, נבחרת סרביה חיפשה פתרונות חדשים על הקווים ועושה רושם שהמאמן הוותיק (72) יהיה זה שייקח את מקומו של איגור קוקושקוב.

עם זאת, המאמן, שטרם הצטרף לרשמית לנבחרת הסרבית, התנה את חזרתו בכך שהוא ייבחר את כל הצוות המקצועי שלו. בכל הנוגע לתנאיו האישיים, הדיווחים מספרים על כך שהכל סגור ומדובר בעניין של זמן עד שהקאמבק יהפוך לרשמי.

במידה ויחתום, פשיץ' יחזור לנבחרת הלאומית 19 שנים אחרי שעזב אותה. באמתחתו של המאמן מדליית זהב ביורובאסקט 2001 ומקום ראשון באליפות העולם ב-2002. המאמן הוויתק עמד על הקווים של ברצלונה בין 2018 ל-2020, כשבתקופתו זכתה הקבוצה פעמיים בגביע הספרדי. בקדנציה הקודמת שלו בקטאלוניה, אי שם בעונת 2002/03, זכה הסרבי ביורוליג.