הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ים מדר: "ז'לקו הוא הסיבה שחתמתי בפרטיזן"

האוהדים ("מזהים אותי בכל מקום בבלגרד"), האווירה ("לחץ? חבריי בישראל שמשרתים בצבא חווים לחץ"), בוסטון ("פרטיזן תתרום לי יותר") והמודלים לחיקוי. ראיון פתיחת עונה בסרביה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.09.21 - 11:07
תחילת כתבה

לים מדר מחכה מחר (שני) הרפתקה חדשה שהוא עדיין לא פגש בקריירה הצעירה שלו. מדר, שהציג יכולת נפלאה במשחקי ההכנה של פרטיזן בלגרד, יפתח את עונתו הראשונה מחוץ לישראל כשיתארח אצל זאדאר (ב-19:00)במסגרת הליגה האדריאטית.

לקראת המשחק החגיגי מבחינתו של מדר, באתר הסרבי "מוצארט ספורט" פרסמו ראיון מקיף את הרכז הישראלי בן ה-20, בו דיבר על החוויה עד כה בפרטיזן, בליגת הקיץ במדי בוסטון, ז'לקו אוברדוביץ', דני אבדיה, המודל לחיקוי שלו ועוד.

"אני שמח מאוד להיות כאן בפרטיזן", פתח מדר את דבריו. "אני לומד וצובר ניסיון. יש לנו חבורה נהדרת של שחקנים ואנחנו מחכים לפתוח את העונה ולהילחם על התארים. הסיבה העיקרית שהגעתי לכאן היא נוכחותו של אוברדוביץ', באתי ללמוד ממנו. רק אחר כך הכרתי לעומק את פרטיזן, בלגרד והאוהדים. אוברדוביץ' הוא כמובן מאמן מזן אחר, אני רוצה להיות כמו ספוג שסופג ממנו כמה שיותר. כך אשפר את הקריירה שלי".

"אוברדוביץ' אומר דברים נכונים ואנחנו צריכים להקשיב לו", המשיך. "אני מנסה להבין את מה שהוא אומר כדי שאוכל לתרגם הכל על הפרקט. כשיקרו דברים על המגרש, נצטרך להקשיב לו ולהגיב. המשימה של כל אחד בקבוצה היא להבין, לשחק עם ביטחון ולעשות את החלק שלו".

כשנשאל איך אנשים בישראל מגיבים לעובדה שהוא משחק תחת המאמן הכי מעוטר באירופה, ענה: "זה ביג דיל בישראל. מהרגע שקיבלתי שיחת טלפון מז'לקו, ידעתי מה הצעד הבא שלי. זאת היה חוויה נהדרת לקבל ממנו טלפון, זה לא משהו שקורה להרבה שחקנים בגילי. אני רק רוצה להישאר מקצוען ולהצדיק על המגרש את האמון של ז'לקו".

"כשהייתי ילד, תמיד הערצתי שחקני כדורסל. מי היו המודלים שלי לחיקוי? מילוש תאודוסיץ' וננדו דה קולו. מה שאני אוהב בתאודוסיץ' זה את ראיית המשחק והאסיסטים שלו. החוויה בליגת הקיץ עם בוסטון הייתה נהדרת, האווירה שם מיוחדת, אבל בסופו של יום קיבלתי את ההחלטה הנכונה כשבחרתי בפרטיזן. בשלב הזה של הקריירה שלי, פרטיזן תתרום לי הרבה יותר. הגעתי למועדון גדול עם מאמן מצוין".

"האוהדים פה מדהימים", סיפר. "כשחתמתי בקבוצה קיבלתי שלל הודעות מאוהדי הקבוצה ברשתות החברתיות. בכל מקום שאני הולך בבלגרד - מזהים אותי. ניתן להרגיש כמה אוהדי פרטיזן יש בעיר, זאת עיר שכולה כדורסל וזה מיוחד מאוד".

"לא דמיינתי שהאווירה באולם תהיה עד כדי כך מטורפת. שמעתי סיפורים משוגעים על האוהדים וכל הסיפורים נכונים ב-100%. נהנתי לשחק נגד קבוצת טופ יורוליג כמו אנאדולו אפס (קלע 14 נקודות), הבסיס שלנו טוב וננסה להמשיך לבנות עליו".  

מדר ציין גם את דני אבדיה, שעזר לו לקבל את ההחלטה לחתום בפרטיזן. "אבדיה אמר לי שזה מקום נהדר", מסר. "הוא חבר טוב מאוד שלי ואני מחזיק לו אצבעות בוושינגטון. הוא שחקן מדהים שיכול להגיע רחוק". הרכז דיבר גם על הדרבי שמחכה לו בהמשך העונה: "שמעתי על המשחקים בין פרטיזן לכוכב האדום, כל שחקן בעולם רוצה לשחק באווירה מהסוג הזה. טוב, אולי לא כל שחקן, אבל אני אוהב מאוד את האווירה הזאת".

"אני יודע שביברס נאתכו כבש בדרבי, רק בכדורגל", הוסיף. "אני עוקב אחריו ברשתות החברתיות ואני שמח בשבילו, לכבוש נגד הכוכב האדום זה סיפור גדול". מדר נשאל על אותו לחץ שמצפה לו במשחקים גדולים, אבל הוא מיד השווה את עצמו לחבריו בארץ שחווים לחץ משמעותי בהרבה: "יש לי חברים שמעורבים בדברים רציניים בצבא. הם מסכנים את חייהם וכל טעות יכולה להוביל למוות - זה לחץ".

לסיום, מדר לא שכח להתייחס לכוכב הבלתי מעורער של סרביה, נובאק ג'וקוביץ': "אני יודע היטב מי זה. שיחקתי טניס בישראל ואעשה כמיטב יכולתי לצפות במשחקים שלו".