הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ההיסטוריה קרובה: משחק אירופי להפועל חיפה

המסע המפרך לסיביר וסגירת המעגל של היו"ר. כל הפרטים לקראת מוקדמות היורופקאפ

רועי כהן
רועי כהן  28.09.21 - 15:40
תחילת כתבה

הפועל חיפה בכדורסל תציין מחר (רביעי) מיני היסטוריה כשתפגוש את יניסיי קראסנויארסק במסגרת חצי גמר מוקדמות היורופקאפ (16:00 שעון ישראל, שידור ישיר באתר פיב"א). המשחק ייערך באולמה הביתי של קרסנויארסק שמארחת את הטורניר, ומבין חמש הקבוצות המתמודדות, המנצחת בגמר שייערך בשישי, תעפיל לשלב הבתים ותצטרף לקפפנברג מאוסטריה, קלוז' הרומנית ולונדון ליונס מאנגליה.

הקבוצה של אלעד חסין הגיעה אתמול לעיר שבסיביר לאחר מסע מפרך שנמשך כ-23 שעות, מה שלא גרם לו לוותר על אימון שחרור באולם הצמוד לאולם המשחק ובפתיח בו ציין בפני השחקנים את חשיבות המשחק למועדון: "בדיוק היום, לפני 32 שנה, שיחקה הפועל חיפה באיטליה את משחקה האחרון במסגרת אירופית נגד קאזרטה. להגעה שלנו לגביע אירופי ולמשחק נגד קראסנויארסק, יש משמעות היסטורית עבור המועדון". אתמול, ערב חג שמחת תורה, הגיע למלון הקבוצה הרב של נציגות חב"ד בעיר, והביא לקבוצה יין וחלות לקידוש. למשחק מחר יגיעו ארבעה מאוהדי הקבוצה מחיפה.

יו"ר המועדון, יובל רוסמן, שהיה במשחק נגד קאזרטה כמנהל המשק של הקבוצה, סוגר מעגל: "זה רגע מרגש עבור המועדון בכלל ועבורי בפרט. לאחר שהקמנו את המועדון מחדש באמצעות עמותת האוהדים והספונסרים היקרים, היו לי מספר מטרות כשביניהן לחזור לליגת העל ולאירופה. זה עוד צעד חשוב בהתהוות המועדון ולחזרתו לצמרת הכדורסל הישראלי".