הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מקרבות הברים ועד אמינם: סיפורי מיליצ'יץ'

הציק למאמנים, ביזבז מיליונים ופגש מפורסמים. הסרבי נפתח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.21 - 15:21
(Getty images)
(Getty images)
תחילת כתבה

הוא נבחר במקום השני בדראפט, זכה באליפות ה-NBA, אבל לא באמת הצליח להותיר חותם - ועדיין, דבר אחד אי אפשר לקחת מדארקו מיליצ'יץ': הפה שלו. היום (חמישי), כמעט עשור אחרי שנפרד מהליגה הטובה בעולם, מיליצ'יץ' חשף סיפורים שיגרמו לכם לתפוס את הראש מהתקופה בארה"ב. מהבילויים במועדוני הלילה, דרך קרבות הפאבים ואיך שהיה משגע את מאמניו ועד המפגשים עם אמינם ומריה קארי.

"איגור קוקושקוב היה מרגיש אותי מק"מ, הייתי מתוודה בפניו באופן קבוע, לא היה לי אף אחד אחר. כשהייתי מגיע לאימון הבוקר, הוא היה תופס את הראש ושואל ושואל מה עשיתי. היינו רבים, הייתי מקבל קצת בראש".

מיליצ'יץ סיפר ששבכל יום נתון שהיה יוצא למועדונים - הוא היה בסכנה. "נחשפתי לסכנות תמיד, במועדונים ידעו שהייתי צעיר, הבחירה השנייה בדראפט ויש לי כסף. הייתי מטרה נייחת. כשהיה כאוס, הייתי נכנס לבית, נועל את הדלת ובוכה. הייתי מגרד את הקירות, מתקשר לכולם בסרביה. יש לי בעיה עם כעסים, אני מנסה לתקן את זה".

"היו לי כמה קרבות בפאבים", המשיך מיליצ'יץ'. "בהתחשב במזג החם שלי ובהתנהגות השחצנית, לא היו הרבה צרות. לא פחדתי. הקשבתי לסיפורי הגטו, אבל זה לא הגיע אלי למוח. הייתי במקומות הגרועים ביותר. לא איתגרתי אותם, אבל התנהגתי בסגנון סרבי. היו כמה שניסו להתגרות בי, הייתי אומר להם ש'אנחנו לא יכולים לדבר כי אתה יורק עלי'".

הבחירה השנייה בדראפט 2003 סיפר גם איך היה אוהב לריב עם המאמנים: "העמדתי פנים שאני משוגע, היו אומרים לי משהו ואחרי רבע שעה הייתי עונה ששכחתי את האנגלית שלי. הם השתגעו, ישר הוציאו אותי מהאימון. זה היה ספונטני".

על ההתנהלות הכלכלית והבזבזנות, בעיקר כשזה נוגע למכוניות, סיפר מיליצ'יץ': "כשהגעתי לאמריקה, ההיגיון אמר שאקנה גולף 4 חדשה. זה בדיוק יצא, מה עוד הייתי צריך? הסובבים אותי אמרו 'טוב, אנחנו נראה'. כשקיבלתי את הכסף לחשבון, קניתי ארבע מכוניות. שילמתי חצי מיליון דולר על מכונית אחת, ואפילו לא נהגתי בה. קניתי גם סירה באגם מישיגן, יאכטה באורך 15-16 מטרים".

"רואה החשבון שלי היה מתקשר אלי ושואל מה קניתי עכשיו, איך הוצאתי כל כך הרבה כסף. הייתי עונה המשכורת היא 15 מיליון, היאכטה עלתה 700 אלף דולר. נסעתי בה חמש פעמים והיא נשברה. אחר כך מכרתי אותה בהפסד של 300 אלף דולר".

מיליצ'יץ', כיאה לשחקן NBA, "התערבב" עם לא מעט מפורסמים בארה"ב. הוא סיפר שפגש את הראפר אמינם, שגר כמה בתים ממנו, ופגש את מריה קארי במסעדה. "הלכתי למסעדה סינית וחיכיתי המון זמן לאוכל. הגעת רעב, והמנות היו קטנות. שאלתי איפה הלחם, ואמרו לי שלא מגישים שם לחם. שאלתי 'לאן לקחתם אותי'. המנהלת כמעט בכתה, אנשים שילמו כמה אלפי דולרים לארוחה וככה אני מתנהג. כדי להרגיע אותי, אמרו לי שמגיעה כוכבת עולמית, מריה קארי. אמרתי שזה לא מעניין אותי, הייתי רעב כמו כלב".