הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כל העולם התהפך עליי, אני סובל מחרדות"

המעבר לצרפת, הקשיים וההתמודדות. גינת בפוסט מרגש וכן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.21 - 10:36

תגיות: תומר גינת

תחילת כתבה

בתקופה האחרונה עוד ועוד ספורטאים חושפים את הקשיים המלווים אותם בעודם לוקחים חלק בעולם הספורט המקצועי הכל כך תובעני. היום (שני) גם שחקן נבחרת ישראל ופריז מטרופוליטנס, תומר גינת, שיתף את הסיפור שלו בפוסט פתוח וכן בחשבון הטוויטר שלו:

"לפני קצת יותר משנה, ארזנו נועה ואני את החיים (והכלבים) שלנו, ויצאנו להרפתקאה בפריז.

יצאנו להגשים חלום שחלמתי כל החיים, לשחק כדורסל ולעשות את הדבר שאני הכי אוהב לעשות בעולם - ברמות הגבוהות, אבל אף אחד לא הכין אותי למה שאני הולך לעבור בתקופה הזאת. אני זוכר כשישבנו בגייט ממש לפני הטיסה הרגשתי איך כל העולם מתהפך עליי ושאלתי את עצמי ״למה?״.

היינו אחרי ארבע שנים מדהימות בתל אביב, קרוב לכל החברים שלנו, חיים את החיים הכי טובים שיכלנו לבקש, אני הייתי הקפטן של הפועל תל אביב. היינו מאושרים. לא הבנתי למה אנחנו עושים את זה לעצמנו, לא הצלחתי לראות את הטוב. באותו רגע כל מה שיכולתי לראות אלו הדברים שאני אפספס: החברים שימשיכו להיפגש כל יום בלעדיי, המשפחה שתעשה ארוחות שישי וחגים בלעדיי, החיים בארץ שימשיכו להתנהל כרגיל, רק שאני, רחוק.

הייתי גמור, ראיתי שחור ואחרי שהצלחתי לזהות שאני חווה התקף חרדה קשה, אזרתי אומץ ושלחתי הודעה לאסי עזר, ידעתי שהוא עבר הרבה עם חרדה בחייו ואחרי היכרות קלה בינינו כמה שבועות קודם לכן החלטתי שאולי הוא יכול לעזור לי. אחרי הכל הוא לא באמת מכיר אותי ואני עדיין לא הייתי מוכן לחשוף את התמודדות שלי עם החרדה לאנשים שכן מכירים אותי.

אסי הבין מיד, כתב לי לדבר איתו שוב מיד בנחיתה. אחרי כן הוא התקשר אלי בשיחות וידאו כמעט כל יום, בדק שאני בסדר כל שעה ובגדול - הוציא אותי מזה. מאז אני ממשיך לחוות התקפי חרדה קטנים או גדולים מפעם לפעם אבל היום כבר יש לי את הכלים להתמודד עם זה. אני עושה מדיטציה, מתרגל נשימות, מדבר על מה שאני מרגיש עם נועה, נעזר בטיפול מקצועי אצל פסיכולוגית ובעיקר לא מפחד לשתף את הקרובים אליי ועכשיו את כולכם.

כשאני מסתכל אחורה על התקופה הזאת, אני אומר תודה. בחיים לא עברתי חוויה כל כך מעצימה כמו שעברתי בשנה הזאת. בהרבה רגעים הרגשתי שאני לא מסוגל לעבור את זה, וגיליתי אחרת. זה היה האתגר הגדול ביותר שעברתי בקריירה שלי ובחיים שלי, ואני הכי שמח בעולם שעברתי אותו.

ברור לי שהחרדה, שהעבירה אותי כמה שיעורים על עצמי, תמשיך להיות חלק ממני אבל היום אני כבר מוכן הרבה יותר ומפחד הרבה פחות.

תעשו טוב".

בנושא אחר, שר התרבות והספורט חילי טרופר התייחס גם הוא לתופעת ההתמודדות הנפשית של ספורטאים, וגם התייחס לסדרה "לבד במגרש" ששודרה בערוץ הספורט.