הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"פחדתי מאוד": הווידוי של דן שמיר

המאמן, שחלה בקורונה, פתח: "מקרה אלפסי ישב לי חזק בראש"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.21 - 21:32
ימים לא פשוטים עברו עליו. שמיר (GETTY)
ימים לא פשוטים עברו עליו. שמיר (GETTY)

תגיות: דן שמיר

רגע לפני שהתחיל את העונה השלישית שלו כמאמן של ניו זילנד ברייקרס, נדבק דן שמיר בנגיף הקורונה וחלה בצורה קשה. כעת, אחרי שהחלים, התפנה המאמן המנוסה לראיון ב'מגרש פתוח', במהלכו דיבר על הימים המפחידים שחווה בעקבות הנגיף, המחשבות על אריק אלפסי וגם לגבי פתיחת העונה הלא מוצלחת במיוחד של קבוצתו בעקבות מכת הקורונה.

שמיר פתח וסיפר על ההתמודדות עם הנגיף: "עשרה ימים של חום גבוה שלא יורד, זה היה מאוד מפחיד, אחרי כמה ימים שזה לא עובר אז אתה מותש וזה לא נעים. אני במלבורן עכשיו עם המשפחה ורק מריץ בראש את התסריטים של מה יהיה אם משהו לא טוב יקרה ואיזה מסובך זה. זה עושה לא טוב בראש", המשיך וסיפר על התחושות באותם ימים, כשבראשו הוא חושב על אריק אלפסי, שנפטר בעקבות הנגיף: "חשבתי עליו, זה קרה לא מזמן וגם כשזה קרה זה היה לי חזק מאוד בראש, לא יכולתי שלא לחשוב עליו כששכבתי בלילות".

מלבד המאמן, גם שתי בנותיו נדבקו בנגיף: זה היה מאוד קשה מבחינה מנטאלית, אני לא מסתיר את זה ולא מתבייש, לא יכולתי לעשות שום דבר, לא להיות עם הבנות שלי בבידוד ואפילו לנהל שיחה נורמלית. היה באמת מפחיד ומטריד, כשאתה עובר פחדים אמיתיים בחיים זה מזיז משהו ברהיטים בראש", הודה מן הסתם זה קומבינציה שהקורונה מדוברת כבר שנתיים וזה רץ ונוחת עליך בבת אחת ורק מקווה שיעבור וזה לא עובר וזה לקח הרבה זמן זה בעיקר היה מפחיד.

היום, אחרי שהחלים, הוא מספר: "הייתי די גמור אבל זה היה ארבעה חמישה ימים והשתפר מיום ליום וזו הייתה הקלה גדולה. עכשיו אני מרגיש ממש טוב כבר כמה ימים, זה השתפר יחסית מהר. מי שעבר את זה יודע שעדיין לא 100%, אבל מספיק טוב כדי שארגיש טוב עם עצמי כי ימי המחלה היו לא נעימים".

בינתיים, בזמן שהיה בבידוד, קבוצתו של שמיר פתחה את הליגה עם הפסד ב-24 נקודות: "תשעה אצלנו היו עם קורונה והקבוצה כולה הייתה בבידוד חמישה ימים. בקיצור, הקבוצה עברה שבועיים מאוד לא פשוטים לפני הכניסה לליגה", המשיך ושיתף על החוויה של לראות את קבוצתו משחקת מהטלוויזיה, "חוויה שונה בשבילי, מעולם לא הפסדתי אימון ובטח שלא משחק. היה מאוד מוזר, ולראות את המשחק בטלוויזיה היה שיא השיאים".