הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אפשרות: ליגת בתי הכנסת תהפוך לארצית

השר לשירותי דת ביקר במשרדי האיגוד הכדורסל, ההתקדמות בנושא חיובית

רועי כהן
רועי כהן  29.12.21 - 16:16
עמירם הלוי. האיגוד עשוי לקחת את הליגה תחת חסותו (אלן שיבר)
עמירם הלוי. האיגוד עשוי לקחת את הליגה תחת חסותו (אלן שיבר)

השר לשירותי דת, ח"כ מתן כהנא, הגיע אתמול (שלישי) למשרדי איגוד הכדורסל, יחד עם רז שרייבר מנהל ליגות בתי הכנסת ונפגשו עם היו"ר עמירם הלוי, המנכ"ל יעקב בן שושן והמנהל המקצועי של נבחרות ישראל פיני גרשון. נושא הפגישה: "איגוד הכדורסל משלב ידיים עם המגזר הדתי בישראל".

הנושאים שעלו על הפרק והוצגו ע"י ד"ר איציק בן מלך, היו בין השאר הגדלת הפעילות במגזר הדתי, הגדלת מספר העוסקים בענף והרחבת השורות בכל הגילאים. האיגוד הציע מסגרת מסודרת למתפללי בתי הכנסת,לתלמידי ישיבות תיכוניות, חניכי מכינות קדם צבאיות וכן לקהילה הדתית והחרדית. האיגוד הציע את תמיכתו בצד המקצועי והארגוני, בקביעת תקנונים, שופטים, הכשרת מדריכים ועוד.

כמו כן, נידונה ההצעה להפוך את ליגת בתי הכנסת לליגה שתתופעל בתוך איגוד הכדורסל במטרה להגדיל את טווח הגילאים בה. כך, היא תוכל להפוך לליגה ארצית שתאגד תחתה את אלופות הליגות המקומיות, כולל משחקי פלייאוף ופיינל-פור.

שני הצדדים הביעו את תקוותם שתוך זמן קצר הפרויקט המשותף יצא לדרך ויביא לגידול משמעותי של ילדים וצעירים שישחקו כדורסל בכל רחבי הארץ. יהיה מדובר במקרה שמזכיר את זה שקרה בפרויקט נגב-סל של האיגוד, שהביא לגידול עצום של שחקנים בדרום הארץ. בתוך כך, השר כהנא ביקר גם במוזיאון לתולדות הכדורסל בישראל.