הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"עוף כבר מסין": ווימס ספג קריאות גזעניות

אקס מכבי ת"א הסתבך בקטטה, וזכה לתמיכה מהליגה - ומג'רמי לין. צפו באירוע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.22 - 12:44

תגיות: סוני ווימס

תקרית גזענית בליגת הכדורסל הסינית: כדורסלן מכבי תל אביב לשעבר, סוני ווימס, ספג קריאות נאצה מצד אוהדי קבוצת ליאונינג פליינג לאופרדס, במשחק בינם לבין קבוצתו הנוכחית גואנגדונג סאות'רן טייגרס. בין היתר, האוהדים קראו לעברו "כ**י, עוף כבר מסין", במהלך המשחק כמו גם לאחר מכן כאשר הלך לכיוון אוטובוס הקבוצה.

האירוע שהצית את האש התרחש במהלך המשחק, כאשר ווימס התקוטט עם שחקן היריבה, האן דז'ון. בעקבות המריבה, שהגיעה גם לדחיפות של ממש ובסיומה שני השחקנים הורחקו, הקהל המקומי (של ליאונינג) השתלהב והחל לקלל את ווימס, במהלך ולאחר המשחק. אגב, לאחר התקרית - וללא קשר לקריאות - ווימס ודז'ון הושעו לשישה משחקים.

ליגת הכדורסל הסינית, ה-CBA, פרסמה גינוי חד משמעי לתקרית כשכתבה: "יש כאן מדינות של אפס סובלנות כלפי כל מילה או מעשה של אפליה", וכמו כן קראה לאוהדים שלא לנהוג בהתנהגות "בלתי סבירה" ו"וולגרית". גם שתי הקבוצות שלקחו חלק במשחק פרסמו גינוי כלפי הקריאות שהופנו נגד ווימס. "כבוד ליריב הוא תכונת אופי בסיסית שחייבת להיות לכל שחקן, אבל גם לכל אוהד".

מי שעוד הגן על התקרית היה הכדורסלן ג'רמי לין, שמוכר בזכות התקופה שלו במדי הניו יורק ניקס מה-NBA. "הגזענות כלפי ווימס היתה חסרת כבוד, המילה הזו מכילה בתוכה כל כך כאב, חוסר הגינות ושנאה, שאין לי מילים לתאר". חלק מאוהדי ליאונינג אף השאירו הודעות תמיכה בעמוד של ווימס ברשת החברתית הסינית, "וייבו".