הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טירוף טורקי: הקבוצה שהוקמה מחדש בינואר

מהפסד ב-90 הפרש ועד להחתמת וויין סלדן ופייר ג'קסון. הסיפור של אפיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.01.22 - 13:48

סיפור נדיר שכזה לא תצפו למצוא באחת הליגות הטובות באירופה. מהלך האירועים שקרה לקבוצה אפיון בלדיספור הטורקית הוא כזה שאפשר רק לדמיין, וכל זה כשהסיפור עדיין לא נגמר.

הקבוצה הטורקית סבלה בשנים האחרונות מבעיות כלכליות קשות. קשות עד כדי כך שהעונה הם נאלצו לשחרר את כל השחקנים הבוגרים שלהם (זרים ומקומיים), נותרו עם שחקני הנוער בלבד וספגו פעם אחר פעם השפלות הזויות במסגרת הליגה המקומית. אנדולו אפס חגגה עליהם עם 83:140, פנרבחצ'ה הסתפקה ב-51:100, אבל השיא הגיע לפני שלושה שבועות כשטופאש בורסה הייתה אחראית על תוצאה דמיונית עוד יותר - 55:145.

בכל אופן, כעת, הקבוצה מנסה לחזור למסלול. לפני כשבועיים אנשי עסקים טורקיים החליטו לרכוש את המועדון, וכעת תכנית ההבראה הגדולה יצאה לדרכה. בתפריט: לא פחות מ-10 החתמות כבר במהלך הימים הראשונים של הקבוצה תחת הידיים החדשות.

המהלך הראשון היה לפטר את המאמן, סרחאט מרטיר, במקומו הגיע קורהאן איידאנאריג, אך הצעדים המעניינים יותר הגיעו אחר כך. אפיון שמה את ידה על לא מעט שמות מוכרים - בין היתר אפשר להצביע כמובן על פייר ג'קסון, אקס מכבי תל אביב, וויין סלדן, אקס עירוני נס ציונה וגם על ג'וני המילטון, שעד לא מזמן קיווה להשתלב ביורוליג, אך לא הצליח להשתלב בפנרבחצ'ה כמו שציפה.

עם זאת, לא כולם היו מרוצים מההתפתחויות המפתיעות הללו. לפי טענות של שחקנים רבים שעברו בקבוצה במהלך השנים האחרונות, המועדון עוד חייב להם כספים גדולים למדי, ובמקום זאת מחליט לפזר את כספו על הרכישות החדשות. "זהו זה, זה מספיק, אפיון מחתימה את כל השחקנים האלה אבל היא עוד חייבת לי 210 אלף יורו", אמר שאמל האגינס ששיחק בקבוצה בעבר.

"הייתי שקט לגבי זה עד עכשיו אבל איך הם מחתימים את כל השחקנים האלה?", המשיך בשיחה לספורטאנדו, "אני לא מבין את זה. אני גם לא היחיד שבמצב הזה - גם טיירוס מגי, ארל קאלווי, מרכוס נייט ועוד באותה סיטואציה. זה חייב להיפסק". אגב, מועדון עצמו הוציא גם הבהרה לגבי העניינים הלא פטורים הללו וטען: "כל החובות מהעבר ייפתרו במסגרת הליך משפטי".

יהיה מעניין לראות כיצד הסיפור הזה יתפתח. אפיון נמצאת לעכשיו חולקת את המקום האחרון בטורקיה כשהיא במאזן 15:3, אך קרובה לשאר יריבותיה לתחתית, כך שבהחלט יש לה עוד סיכוי להינצל מהירידה. עם זאת, נראה שהסכנה הכלכלית טרם חלפה, בהתחשב בטענות האקסים. האם מדובר בפרק נוסף בדרך לסגירת הקבוצה או שאולי אכן מדובר בהצלת המועדון מהיעלמות מהמפה?