הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כדורסל במקום חמורים: הביזאר של פריז 2024

הטורניר ייערך באולם של חיות, כוכבי צרפת תקפו: "ביזיון, עושים צחוק"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.03.22 - 16:03

נותרו עוד יותר משנתיים עד לפתיחת המשחקים האולימפיים פריז 2024, אבל כבר עכשיו, במרץ 2022, מארגני האירוע היוקרתי סופגים ביקורת קשה מתוך צרפת עצמה, זאת בעקבות המיקום המיועד למשחקי פתיחת טורניר הכדורסל האולימפי.

בעוד שלבי הגמר צפויים להיערך באולם מסודר המונה למעלה מ-20 אלף מקומות, השבוע הראשון של המשחקים מתוכנן, נכון לעכשיו, להתקיים במקום המשמש בדרך כלל תערוכת חקלאות, במהלכה בין היתר נמצאים באולם חמורים ופרות. התמונות שהופצו ברשת של אותם חיות משק מגודרות בתוך כלובי חציר עוררו את זעמם של שחקני נבחרת הטריקולור, שמיהרו לתקוף את מארגני התחרות.

"אם זה מה שקורה זה חרא גדול", תקף אוון פורנייה, "פשוט אין בזה היגיון. הכדורסל צריך להיות במקום הראשון. אנחנו סגני האלופה האולימפית, משחקים בבית והם לא מוצאים לנו אפילו מקום לשחק בו? אם זה ככה אז הם טיפשים, זאת חייבת להיות בדיחה. הם באמת חושבים להביא את נבחרת ארצות הברית, שהכוכבים שלה שווים מיליונים ומשחקים באולמות ענק בכל לילה, לשחק במקום כזה בתנאים כאלה?".

גם נוספים מיהר לתקוף. "הם עושים צחוק מהאולימפיאדה", צייץ שחקן הנבחרת לשעבר עלי טראורה, בזמן שסנטר ריאל מדריד, וינסן פורייה, התבטא גם כן בחריפות: "אני לא יודע מי אחראי על בחירה המיקום הזה, אבל הוא חייב להתעורר בגלל שהוא מבזה אותנו אל מול עיני העולם כולו".

למעשה, ההחלטה על המיקום המשונה של פתיחת טורניר הכדורסל התקבלה בעקבות הצורך בתקרה של 12 מטר לפחות עבור תחרות ההתעמלות האומנותית, ו-11 מטר לפחות בשביל תחרות הבדמינטון. אגב, תקרת האולם המיועד לכדורסל היא 9 מטרים בלבד, מה שתהיה הנמוכה ביותר אי פעם. בנוסף, צפויה גם בעיית מיזוג, מה שעשוי ליצור בעיות לחות בחלל התחרות.