הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלן: "לשפר חלק חשוב בהישגים בקריירה שלי"

אגדת העבר באימון נערי מכבי: "הוא היה הדוגמה הטובה ביותר שיכולתי לקבל"

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  11.05.22 - 17:44
(אלן שיבר)
(אלן שיבר)

לא בכל יום אנחנו זוכים לראות אגדת NBA בישראל, אבל היום (רביעי) זה קרה. ריי אלן הגיע על מנת להעביר אימון מיוחד לקבוצת הנערים של מכבי תל אביב, זאת לצד מספר שחקני עבר של מכללת קונטיקט, כולל דורון שפר, נדב הנפלד ודוניאל מארשל, ששיחקו גם כן בקבוצה של המכללה.

במהלך האירוע, אלן סיפר על הקשר שלו עם שפר במהלך תקופתם המשותפת בקונטיקט: "כילד בן 18, כשאתה פוגש אותו, אתה רואה את הדוגמה הכי טובה שאתה יכול לקבל. אני מאמין שלילדים ונערים היום אין דברים כאלה, קל להיות ליד אנשים שלא דוחפים אותך מספיק. אני לא מדבר על אנשים שרק צורחים עליך לעשות יותר, אלא על אנשים שנותנים דוגמה, בדיוק כמו ששפר עשה בשבילי. במקביל אני האמנתי בו וניסיתי לדחוף אותו להיות טוב יותר. כשאני מסתכל אחורה על הקריירה שלי, הוא היה חלק חשוב בהישגים שלי".

ריי אלן שיחק במשך שנים ב-NBA ונחשב לאחד הקלעים הגדולים בתולדות הכדורסל. הוא זכה ב-2 אליפויות NBA, עם מיאמי היט ובוסטון סלטיקס, כולל סל גדול בגמר 2013 שהבטיח למעשה את האליפות למיאמי. אלן נבחר 10 פעמים לאולסטאר, פעם אחת לחמישיית הליגה השנייה ואחת לשלישית.

"כבוד גדול שהם פה", אמר שמעון מזרחי ופנה לשחקני העבר: "תודה על כל מה שעשיתם לילדים. בשבילכם זאת הזדמנות טובה לראות את דורון שפר".