הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שמיר: "היו שנתיים כבדות, הגיע הזמן ללכת"

צפו בראיון ב'מגרש פתוח': "רייס ג'וניור? מקווה שיאריך ימים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.22 - 17:32

תגיות: דן שמיר

לפני מספר ימים הודיע דן שמיר בצורה רשמית על כך שעזב את ניו זילנד ברייקרס, המועדון אותו אימן בשלוש השנים האחרונות, וכעת המאמן הישראלי התפנה לדבר עם 'מגרש פתוח' על התקופה ביבשת הרחוקה ועל המחשבות לעתיד. לצפייה בראיון המלא היכנסו לנגן הווידאו למעלה >>

"האמת שקשה לסכם או לתמצת לכמה מילים", סיפר על העונה הקשה שעבר, בה רשם מאזן 23:5, "מי שלא מכיר את הסיפור של המדינה הזו הליגה הזו אז יהיה לו קשה להבין. "אלה היו שנתיים של אי ודאות, אתה לא משחק משחק בית וחלק גדול מהזמן זה מעין טורניר טרום עונה ארוך. בשנתיים האלו עברו כל מיני אנשים דברים לא נעימים, אני והקבוצה שלי היינו במקום מאוד לא פשוט לתפקד. כל אחד בעולם כשהוא לא מצליח אז הוא מאבד קצת ביטחון, כועס על עצמו, ומתחיל לשאול שאלות את עצמו, זה נורמלי".

היה לך חוזה לעוד שנתיים, למה ויתרת עליו?
"זו הייתה החלטה מאוד קשה מכל הבחינות. יהיה לי קשה לפרט, ישבנו וחשבנו על זה הרבה מאוד זמן, בגדול בכלל בליגה לא האשימו אותנו, גם הבעלים שלנו לא האשים אותנו כל הזמן".

"זה באמת קשה מאוד לוותר על מקום כל כך טוב כמו ניו זילנד", המשיך, "מצד שני השנתיים היו כבדות, היינו צריכים לעזוב והיה עוצר מאוגוסט עד נובמבר. הייתי במצב שהמשפחה שלי לא יכולה להישאר כאן אחרי עונה שעברה שאני הייתי במקום אחר חצי שנה והם כאן. בחיים יש דברים שלא קשורים לכדורסל זה כנראה היה הזמן לעזוב".

אתה חולם להיות על הקווים במכבי תל אביב כמאמן ראשי?
"אני בנאדם פרקטי, אחרי השנתיים האלו אני רעב לאמן במקומות כאלו, עם קהל, לנצח ולהרגיש טוב עם מה שאנחנו עושים. אנחנו כבר לא ילדים והעסק דינמי מאוד, לכן כדאי מאוד לחיות את ההווה ואת היומיום. לא נראה לי שיש מאמן שיגיד שהוא לא רוצה לאמן את מכבי. אני מחכה לראות מה יהיה, עזבתי עבודה וצריך להחליט מה לעשות".

בנוסף, שמיר גם דיבר על גלן רייס ג'וניור, ששיחק תחתיו למשך תקופה קצרה בברייקרס: "רוב האנשים מבחוץ רואים שזה טפשי מה שעשינו, הוא אינטילגנט ועילוי כשחקן. ישבנו על ספסל ואמרתי לו 'תראה איפה אתה, עשה פה שנתיים שלוש ותסדר לך את החיים'. מן הסתם מסיבותיו שלו זה בלתי אפשרי. כנראה זה היה טפשי, אני מקווה שיעריך ימים בוא נגיד ככה".