הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היידגר: "החזרה למכבי ת"א לא תלויה בי"

צפו בגארד בראיון. "רוצה לחזור. מוזר שעדיין אין לצהובים מאמן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.06.22 - 18:21

אחד הישראלים הבולטים ביותר בעונה האחרונה מעבר לים היה מקס היידגר. הישראלי הצטיין באולדנבורג מהליגה הגרמנית, ויכול לחזור בחזרה למכבי תל אביב ממנה הושאל בעונה הבאה. לאחר סיום 2021/22, הגארד התראיין ל"מגרש פתוח" והתייחס בהרחבה לעתידו.

היידגר פתח את דבריו: "החיים טובים. חזרתי לארצות הברית לפני כמה שבועות ופגשתי את המשפחה, אין תלונות. אני לא מופתע מהיעילות שלי בגרמניה אחרי שהגעתי לשם מליגת הקיץ. ראיתי איך דברים מתפתחים, הרגשתי שאוכל להצליח אם אשאר בריא. זה תמיד מפתיע, אבל רציתי להשיג יותר בעונה הזאת".

חזרה למכבי תל אביב:

"אני עדיין תחת חוזה במכבי תל אביב. צריך להבין אם זה הגיוני מבחינתי ומבחינתם, מדובר בחוזה של שלוש שנים בין הצדדים. בעולם מושלם אני מאמין שאני יכול לשחק במכבי תל אביב ואשמח להיות שם, אבל זה צריך להיות הגיוני. הם צריכים לרצות אותי, צריך הסכם שיתאים לי ולהם כקבוצה וכארגון".

"אשחק שם בעונה הבאה? אני לא יודע, לא בהכרח תלוי בי. לא יכול לשלוט בזה או בכמות הדקות אם אחזור. אני מאמין שאוכל לשחק, אבל זה תלוי במאמן ובצוותו. מוזר שאין שם מאמן, אני מחזיק בחוזה אבל לא יודע מי יאמן שם ואם הוא ירצה אותי חזרה".

"לא דיברתי איתם אישית עדיין, הסוכן שלי יצור איתם קשר. העונה בדיוק הסתיימה עבור מכבי, אני בטוח שהם יתעסקו בזה וכנראה נקיים את השיחה עם המאמן הבא, מי שהוא לא יהיה. קשה לקיים את זה בלי מאמן".

ההצלחה של הרצליה והקשר לישראל:

"אני עוקב אחרי הליגה ורואה את החדשות. אני שמח עבור כל האנשים שם, הרצליה הצליחה בצורה אדירה. אני שמח מאוד עבורם. הם שלחו לי הודעות, מצחיק איך דברים מתרחשים. כשהגעתי לישראל לא ידעתי מה חושבים עליי, אבל קיבלתי סיכוי בהרצליה ואני חושב שהוכחתי את זה. הם עזרו להם והם עזרו לי, אני שמח מאוד".

"הנבחרת לא תלויה בי. אני לא מקבל את ההחלטות בנוגע לזה, אשמח להגיע שוב. כששיחקנו בגרמניה הרגשתי שאני יכול לעזור, ההחלטות לא בשליטתי. לא אלחם בכך ואעשה מה שאוכל לעשות, לא משנה איפה. אשמח לחזור, מעבר לכך שזאת לא הצלחה שלי".

"אני חושב שאני יכול לעזור. קבוצות גרמניות מבצעות חילופים למשל, לכן הביאו אותי למשחקים מול גרמניה. אתה מתאכזב כשאתה לא מקבל הכרה, אבל אני מתרכז רק במה שיכול לעזור ובמה שאני יכול להשפיע עליו. אנסה להיות הכי טוב שאפשר, לא משנה אם במכבי או בכל מקום אחר".

"ההבדל המרכזי בין ישראל לגרמניה זה מזג האוויר. בישראל יש שמש כמעט כל יום ויפה, בגרמניה בכל בוקר אפור. אני מתגעגע לארוחות שבת, אני יהודי וישראלי ומקבל את כל התמיכה. דיברתי פעם או פעמיים עם ווילי רוטנשטיינר, חבר טוב של אבא שלי. הם חלק מהספורט ובאותם מעגלים".