הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"ים מדר התלונן על אובדן ראיה חלקי"

פנרבחצ'ה בהודעה חריגה ניצבת לצד הישראלי: "מצפים לעונש הכי חמור שיש על האירוע הזה". איטודיס: "מי שזרק את החפץ הוא טרוריסט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.23 - 12:22

תגיות: ים מדר

יומיים אחרי שהיה על גג העולם בזכות סל ניצחון גדול על ריאל מדריד, ים מדר חזר אמש (שבת) לליגה הטורקית במשחקה של פנרבחצ'ה מול בשיקטאש, שם הוא היה במוקד של אירוע מכוער במיוחד. במהלך הרבע השני ולאחר שקיללו אותו מתחילת המשחק, אוהד בשיקטאש זרק על הישראלי מטבע שפגע בו וגרם לו לדימום בגבה.

המשחק נעצר בשל האירוע, אך בסופו של דבר ולאחר מספר אזהרות הצדדים שבו לשחק וכך גם מדר שקיבל טיפול רפואי. האירוע המדובר זכה כמובן להתייחסות רבה ברחבי טורקיה, אך לא רק. ברחבי תקשורת הספורט האירופית ואף במספר גופים בארה"ב התייחסו לאירועים.

פנרבחצ'ה הוציאה הבוקר הודעה קשה בנושא: "כידוע, במחצית הראשונה של המשחק חד מהחפצים הרבים שנזרקו מיציעי הקבוצה הביתית פגע בראשו של ים מדר", לשון ההודעה, " השחקן שלנו, שנאלץ ללכת לחדר ההלבשה בחלק זה, המשיך במחצית השנייה של המשחק לאחר התערבות הצוות הרפואי שלנו ורצונו העז לעשות זאת. לאחר המשחק מדר התלונן על אובדן ראייה חלקי. מצבו של ים מדר יתברר בעקבות בדיקות נוספות".

בהמשך, המועדון גינה את הפעולה נגד מדר: "מלבד קללות בכל רגע של המשחק, נזרקו אינספור חפצים מהיציע, שיצרו סביבה שאיימה על בריאותם של כל הפרטים במגרש. אנחנו מגנים את אלו שיצרו את הסביבה ואת אלו שאיפשרו את המצב הזה, שהגיע לנקודה שבה אחד הספורטאים שלנו נפצע. מצפים מכל ההמוסדות, במיוחד מהתאחדות הכדורסל הטורקית, שאחריותה העיקרית והעיקרית היא להבטיח שאירועים אלו לא יקרו במגרשי ספורט ואם כן, הם מסתיימים לאלתר. אנחנו דורשים שיזהו את מי שגרמו לסביבה זו וכן שיולו העונשים הדרושים. אנו מצפים שהאמצעים המחמירים ביותר יינקטו ויושמו כדי למנוע אירועים מבישים דומים להישנות".

"כאוס בטורקיה", נכתב ב-'sportsport' הקרואטי, "מראות מכוערים נרשמו בדרבי כאשר ים מדר נפגע בראשו מחפץ שנזרק מהיציעים". ב-"yardbarker" האמריקאי כתוב: "הגארד הישראלי ששייך לבוסטון נחתך ליד עיניו בעקבות חפץ שנזרק מהיציע".

מאמנו של מדר, דימטריוס איטודיס, זעם בסיום: "ים מדר יכול היה לאבד את העין. תשאלו את איגוד הכדורסל הטורקי, האם היינו ממשיכים לשחק אם זה היה פוגע בשופט? אני חושב שזה נובע מהסובלנות של איגוד הכדורסל הטורקי; האם זה היה קורה במשחק יורוקאפ? לא, כי שם הם היו נענשים. מי שעשה את זה הוא טרוריסט. אנשים אומרים שאי אפשר לעשות שום דבר בנידון, אבל אני לא מסכים, אני חושב שאפשר לעשות הרבה. שחקן שלי נלקח לחדר ההלבשה, אבל הייתי צריך אותו כי המשחק המשיך".