הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוג'ר פדרר ואנדי מארי בגמר טורניר דובאי

ניצחון יוקרתי לבריטי 2:6, 5:7 על נובאק דיוקוביץ' במפרץ עם 4 שבירות בתוך שעה ו-22 דקות. השווייצרי, שמדורג 3 בעולם, הדיח את דל פוטרו כשניצח פעמיים בשובר שוויון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.03.12 - 16:15

בשנה שעברה טורניר דובאי היה אבן דרך משמעותית בפריצה של נובאק דיוקוביץ' לטופ העולמי עם אותו רצף ניצחונות בלתי נשכח. הסרבי הגיע אז לאמירויות אחרי שזכה באליפות אוסטרליה וניצח בגמר את רוג'ר פדרר. האם טורניר דובאי הפעם יסמל את תחילת השקיעה של נולה? ממש לא בטוח, אבל בכל מקרה היום (שישי) הסרבי סיים דרכו כבר בחצי הגמר אחרי הפסד 2:0 לאנדי מארי. מנגד, הבריטי יפגוש בגמר את רוג'ר פדרר, שגבר פעמיים בשובר שוויון על חואן מרטין דל פוטרו.

אנדי מארי - נובאק דיוקוביץ' 2:6, 5:7
גראנד סלאמים אמנם אין לו, אבל הטורנירים הקטנים הם הטריטוריה של אנדי מארי כבר תקופה. הבריטי פתח מצוין את ההתמודדות מול המדורג 1 בעולם והשיג שבירה ראשונה במשחקון השישי. מארי שמר על ההגשות, עלה ל-2:5 ושבר את נולה פעם נוספת בדרך ל-2:6 במערכה הראשונה.

דיוקוביץ' אמנם נהנה מהנופים שנפרשו בפניו מגורדי השחקים בדובאי, אך אי אפשר לומר שהוא הותיר חותם מיוחד על הטורניר ה-20 בנסיכות. הסרבי נשבר שוב כבר במשחקון השני ומארי ברח ל-0:3. דיוקוביץ' עוד הצליח לשבור חזרה במשחקון התשיעי ולהקטין ל-5:4, אך כאן זה הסתיים. המדורג 4 בעולם, שנראה יוצא מהכלל מאז שהחל להתאמן עם שחקן העבר האגדי איבן לנדל, זכה בשני משחקונים רצופים במצב של 5:5 וניצח 5:7 ו-0:2 בתוך שעה ו-22 דקות.

מארי סיים את המשחק עם חמישה אייסים לעומת שניים בלבד של נולה. הבריטי יכול להיות מרוצה במיוחד מההגשות שלו (85% אחוזי הצלחה בהגשה הראשונה). הבריטי השיג 4 שבירות לעומת אחת בלבד של דיוקוביץ'.

רוג'ר פדרר - חואן מרטין דל פוטרו 6:7, 6:7
שני הגלדיאטורים הללו סיפקו לנו טניס לא רע בכלל. אמנם בלי שבירות, אבל עם רמה בהחלט טובה. דל פוטרו שוב נותר מאוכזב אחרי שכשל פעמיים בשובר שוויון. במערכה הראשונה השווייצרי היה יותר טוב וגם הגיע להזדמנויות שבירה, אותן לא הצליח לנצל. בפתיחת שובר השוויון הראשון פדרר ברח ל-1:4 וסגר את המערכה עם 5:7 בדרך ל-6:7.

בשובר שוויון השני היה נראה שדלפו בדרך לאזן את העניינים. הארגנטיני המצוין כבר עלה ליתרון מבטיח של 0:5 ו-2:6 (4 נקודות מערכה). אבל כנראה שאת רוג'ר פדרר אסור להספיד לעולם. השווייצרי סיפק כמה ווינרים לארכיון, איזן ל-6:6 והמשיך לניצחון 6:8, 6:7 ו-0:2 בתוך שעתיים.

צפו בניצחון של פדרר->