דייויס: ארה"ב, ספרד, ארגנטינה וצ'כיה בחצי

איסנר גבר על טסונגה והאמריקאים זרקו את צרפת בדרך למפגש בשלב הבא מול פרר והאלופה (1:3 על אוסטריה). צ'כיה הדיחה את סרביה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.12 - 17:31
הקלאסיקו של הטניס? פרר יפגוש בשלב הבא את ארה"ב (gettyimages)
הקלאסיקו של הטניס? פרר יפגוש בשלב הבא את ארה"ב (gettyimages)
תחילת כתבהשלב רבע הגמר בגביע הדייויס המשיך היום (ראשון), כאשר כל המשחקים היו בעלי משמעות ואף מפגש לא הוכרע עוד לפני המשחק הרביעי. הסיפור מגיע מכיוונה של ארצות הברית שהצליחה להעפיל לשלב הבא על חשבונה של צרפת החזקה שגם אירחה את ההתמודדות. גם ספרד, אלופת השנה שעברה, העפילה והיא תהיה היריבה הבאה של האמריקאים. בהמשך היום תושלם תמונת 4 האחרונות במפעל כשיוכרעו הקרבות בין צ'כיה וסרביה (1:2) ובין ארגנטינה וקרואטיה (1:2). 

צרפת - ארה"ב 3:1 (ארה"ב בחצי הגמר)
ג'ון איסנר שוב התעלה על עצמו. האמריקאים, שהיו זקוקים לניצחון אחד בלבד בשני משחקי היום כדי להעיף את הצרפתים עשו זאת כבר במשחק הראשון. המדורג 11 בעולם התגבר על ג'ו ווילפריד טסונגה 3:6, 7:5, 6:7 ו-3:6 והקנה לצרפתים את הנקודה השלישית שהכריעה את ההתמודדות.

המשחק הבא בדו הקרב הזה יהיה כמובן לפרוטוקול כאשר ז'יל סימון הצרפתי יזיע מול ריאן האריסון. ארצות הברית, שהגיעה למפגש החוץ במונטה קרלו ללא מארדי פיש ואנדי רודיק, תפגוש כאמור בשלב הבא את ספרד החזקה, שמציגה סוללת כוכבים משלה.

ספרד - אוסטריה 1:3
אחרי הפנצ'ר במשחק הזוגות, האדומים-צהובים ממש לא התכוונו לתת למפגש מול האוסטרים (שעברו את ישראל בשנה שעברה) לקלקל להם את המאצ' אפ המסקרן בחצי הגמר. לשם כך, המדורג 5 בעולם דויד פרר טרף את מגרש החימר בקאסטיון והביס את יורגן מלצר 3:6, 3:6 ו-5:7. הכל מוכן לקרב מול ארה"ב והספרדים מקווים שרפאל נדאל ישחק בחצי הגמר, על אף שכבר אמר שלא ישתתף במפעל.

צ'כיה - סרביה 1:3
גם צ'כיה, הפיינליסטית של 2010, העפילה לחצי הגמר תוך כדי שהיא נוקמת בסרביה, אלופת 2010. על הניצחון הזה חתום שם אחד: תומאס ברדיץ'. הצ'כי הבכיר, שניצח במשחק היחידים ביום ראשון וגם במשחק הזוגות, השלים טרבל במפגש עם 0:3 על יאנקו טיפסרביץ', במשחק שכלל שלושה שוברי שוויון, 6:7, 6:7, 6:7.