קים קלייסטרס לא תשתתף ברולאן גארוס

הבלגית פצועה בשריר הירך ולא תהיה כשירה לצרפת: "מצבי הבריאותי לא מאפשר לי לפתוח את עונת החימר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.04.12 - 21:31
קלייסטרס. תנסה שוב בצרפת בשנה הבאה
קלייסטרס. תנסה שוב בצרפת בשנה הבאה
תחילת כתבהקים קלייסטרס הודיעה היום (שלישי) כי לא תשתתף באליפות צרפת הפתוחה שתצא לדרך בסוף מאי.  הפציעה אותה ספגה הטניסאית הבלגית בחודש שעבר חמורה יותר מכפי שחשבו בתחילה והיא תהיה כשירה ככל הנראה רק לקראת המשחקים האולמפיים בלונדון.

"לצערי, מצבי הבריאותי לא מאפשר לי לפתוח את עונת החימר ולשחק ברולאן גארוס", אמרה קלייסטרס. כזכור, הבלגית המדורגת ה-41 בעולם כרגע פרשה בחודש פברואר מטורניר האינדיאן וולס ובשל אותה פציעה, ממנה היא עדיין מחלימה.

דווקא את העונה הזו קלייסטרס פתחה לא רע כאשר העפילה לחצי גמר אליפות אוסטרליה אך נוצחה בידי ויקטוריה אזארנקה הבלארוסית. עם זאת, היא הדרדרה 30 שלבים בדירוג העולמי כאשר דורגה כבר במקום ה-11 בתחילת השנה.

הישגי השיא שלה באליפות צרפת הפתוחה היו בשנים 2001 ו-2003. אז הגיעה הבלגית למשחקי הגמר, כאשר ג'ניפר קפריאטי האמריקאית ניצחה אותה בפעם הראשונה ואילו ז'סטין הנין בת ארצה גברה עליה בניסיונה השני לזכות בגנארד סלאם היחיד שמשוחק על חימר.  

למרות זאת, לטניסאית בת ה-28 יש דווקא 4 גביעים באחד מארבעת הטורנירים החשובים בעולם, כאשר זכתה 3 פעמים באליפות ארצות הברית הפתוחה (2005, 2009 ו-2010) וגם באליפות אוסטרליה (2011).