נדאל ייעדר מהאולימפיאדה: ''זה רגע עצוב בקריירה שלי"

אחרי ההדחה המוקדמת בווימבלדון, הספרדי ספג מכה נוספת: הפציעה בברך אילצה את האלוף האולימפי ומי שהיה אמור להוביל את המשלחת כנושא הדגל לוותר על מקומו: "חלום שהתנפץ"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.07.12 - 17:59
חלום שהתנפץ. נדאל (GETTYIMAGES)
חלום שהתנפץ. נדאל (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי ההדחה המוקדמת בווימבלדון, רפאל נדאל רצה לשכוח מהצרות וקיווה להתאושש עם מדליה אולימפית, עדיף מזהב, במשחקים שייפתחו בלונדון בשבוע הבא. אבל תכניות לחוד ומציאות לחוד: הערב (חמישי) האלוף האולימפי מ-2008 הודיע כי פציעה בברכו תמנע ממנו להמריא ללונדון, וכי הוא מוותר על מקומו במשלחת.

בשבועות האחרונים נדאל ניהל סוג של מירוץ כנגד השעון בנסיון לנער מעליו את הפציעה ממנה הוא סובל, אך למרות הטיפולים האינטנסיביים שעבר, היום הוטלה הפצצה: השור הספרדי לא יצליח להחלים בזמן, לא יהיה כשיר במאת האחוזים לאולימפיאדה, ולכן יישאר בבית ויעניק את מקומו לטניסאי אחר. בהתחשב בעובדה שנדאל היה אמור להיות גם נושא הדגל של המשלחת הספרדית בטקס הפתיחה, המכה הופכת לכואבת יותר.

"לא אוכל להתחרות במשחקים", אמר נדאל. "זהו אחד הימים העצובים בקריירה שלי. מאחר ואני לא יכול להתמודד בתחרות, גם לא אמריא עם המשלחת כמתוכנן. הייתי חייב לחשוב על החברים שלי ולקבל החלטה ממקום שהוא לא אנוכי. אפנה את מקומי לטניסאי כשיר ומוכן להתחרות, ואני עושה זאת מתוך חשיבה על טובתו של הספורט הספרדי".

"בימים האחרונים האצתי את הניסיונות להחלים בזמן ועבדתי קשה עד הרגע האחרון", הוסיף, "אבל הבנתי שזה לא יקרה. להוביל את המדינה שלי בטקס הפתיחה היה חלום והוא התנפץ לי היום. אפשר רק לתאר כמה קשה היה לי לקבל את ההחלטה הזו".