שנחאי: דיוקוביץ' טייל לשמינית תוך 54 דקות

הסרבי פתח עם 3:6, 2:6 קליל על דמיטרוב הבולגרי. גם ברדיץ' וטוסנגה ניצחו. ז'יל סימון ורישאר גאסקה הודחו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.10.12 - 13:05
דיוקוביץ'. טיול של אחר הצהריים (GETTYIMAGES)
דיוקוביץ'. טיול של אחר הצהריים (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהנובאק דיוקוביץ' פתח היום (רביעי) בקלילות את הופעתו בטורניר שנחאי של סבב המאסטרס. הסרבי שמדורג שני בטורניר ניצח בשתי מערכות את הבולגרי גריגור דמיטרוב והעפיל לשמינית הגמר. מי שפתחו גם הם ברגל ימין היו תומאס ברדיץ' (4) וג'ו ווילפרד טסונגה (5).

דיוקוביץ' נזקק ל-54 דקות בלבד כדי לגבור על יריבו 3:6, 2:6 ובכך העלה את מאזנו השנה מול יריבים מחוץ לעשיריה הראשונה ל-1:49. השליטה של "נולה" היתה מוחלטת כאשר הסרבי איבד רק 5 נקודות על ההגשה שלו. בשלב הבא הוא יפגוש את פליסיאנו לופס שהדיח את פיליפ קוהלשרייבר. אגב במידה ודיוקוביץ' יזכה בטורניר ורוג'ר פדרר יעוף לפני רבע הגמר הוא גם יעפיל לפסגת הדירוג העולמי.

למרות יריב לא קל בדמות אדראס ספי האיטלקי גם תומאס ברדיץ' יהיה בין 16 האחרונים לאחר שגבר 3:6, 3:6 על האיטלקי. בסיבוב הבא ממתין לו מפגש מסקרן מול הנפיל האמריקאי סם קווארי. מי שהזיע קצת יותר היה ג'ו וויפרד טסונגה. הצרפתי הצליח להתגבר על בן ארצו בנואה פאיירה לאחר 2 מערכות צמודות שהסתיימו ב-6:7, 5:7 למדורג 5.

צרפתי אחר שלא יהיה בשמינית הגמר הוא ז'יל סימון (15) שנכנע 6:3, 6:4 לאוקראיני המוכשר אלכסנדר דולגופולוב. גם רישאר גאסקה (11) עף מוקדם יחסית לאחר 6:4, 6:4 לראדק סטפאנק הוותיק. מאוחר יותר ינסה גם המדורג 1 בעולם רוג'ר פדרר להתחיל ללא תקלות עם מפגש מול ין סון לו מטייפה.