המחמאות ישארו: צפו באמיר וינטרוב מפסיד 3:1 לטסונגה

למרות ההפסד, אלוף ישראל הוכיח שבדייויס הכל אפשרי. בפתיחת משחקי הבית העליון, המדורג 173 נתן פייט ענק למדורג 8 לפני שנוצח 6:3, 6:3, 4:6, 7:5 תוך שהוא מציג טניס נהדר ומעורר השראה. האם בכל זאת אפשר לדבר על סנסציה?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.02.13 - 16:25
תחילת כתבה

זה היה קרוב. בערך. אמיר וינטרוב הוכיח שוב שהמיקום שלו בדירוג העולמי (173) פשוט לא נמוך מדי. ג'ו ווילפריד טסונגה, המדורג 8 בעולם, טען שהוא לא ממש מכיר את את הישראלי, אלא שאחרי המפגש ביניהם הערב (שישי) הוא ודאי יזכור אותו. הצרפתי התקשה מאוד בדרך ל-3:6, 3:6, 6:4, 5:7 בגביע דייויס.

כעת, צרפת ביתרון 0:1 אבל אין ספק שהרוח במחנה הישראלי יכולה להיות מרוממת אחרי התצוגה של המחבט מספר 2. נכון, פערי הרמות אכן עצומים אבל וינטרוב ידע להסתכל ליריבו בלבן של העיניים וסיפק את אחד ממשחקיו הטובים בקריירה.

וינטרוב, שוב, התעלה במשחק דייויס אך הפעם לא הצליח לתרגם זאת לניצחון למגינת ליבו. אחרי שכבר ניצח בעברו שחקן בעל סרב אימתני כמו מילוש ראוניץ', הפעם הוא נתקל בטניסאי טוב יותר ולא נפל ממנו לאורך חלקים רבים של ההתמודדות. בסופו של יום, מספר טעויות של וינטרוב בסוף המערכה הרביעית, יחד עם חבטות הגשה שקשה להתמודד איתן היטו את הכף.

"זאת הרגשה מעולה שהצלחתי להתמודד איתו, כי הוא שחקן ברמה הכי גבוהה שיש", אמר וינטרוב מיד בסיום המשחק. "כששברתי פעם ראשונה האמנתי שאני יכול לקחת את המערכה, אבל בסופו של דבר המשחק מורכב מנקודה נקודה ומשחקון משחקון".

מהלך המשחק
טסונגה הבהיר מי בעל הבית כבר במשחקון הראשון וניצח את המשחקון הראשון על האפס. אלא שוינטרוב הציג משחקון נגד מצוין, הציל נקודת שבירה וחזר ל-1:1. הענק הצרפתי שוב לא עבד קשה כדי לנצח את המשחקון השלישי, אך הישראלי החזיר ל-2:2. טסונגה עלה ל-2:3 ובמשחקון הבא כבר היה חד יותר וניצל את את נקודת השבירה השלישית כדי לטפס ל-2:4. מכאן, הוא שייט עד ל-3:6 בסט הראשון.

הפתיחה של המערכה השניה לא ממש בישרה טובות: טסונגה שבר את ההגשות של וינטרוב ועלה ל-0:1. הצרפתי טיפס ל-0:2, וינטרוב הקטין אך למרות שנראה טוב במשחקון ה-4, הוא ירד לפיגור של 3:1. וינטרוב עוד חזר ל-4:3, אלא שההגשות של טסונגה שוב עשו את ההבדל. אחרי שבירה נוספת, הצרפתי קבע שוב 3:6.

המערכה השלישית הביאה איתה בשורה ראשונה: אחרי ששני הצדדים הצליחו לשמור על הסרב, וינטרוב שבר לראשונה את ההגשות של טסונגה ועלה ל-1:2. הקצב המדהים של וינטרוב המשיך והוא עלה ל-2:4 תוך שהוא מציג משחקוני הגשה שאף שחקן טופ 10 לא היה מתבייש בהם. הישראלי שבר באופן מדהים, שוב, ל-2:5. טסודנגה החזיר מיד בשבירה משלו וחזר ל-5:4. חשבתם שזה ישבור את וינטרוב? ממש לא. עם כל הלחץ על הכתפיים, וינטרוב ניצח את המשחקון הקובע בדרך ל-4:6.

במערכה הרביעית אי אפשר היה לנחש ש-165 מקומות מפרידים בין השניים. וינטרוב הציג משחקוני הגשה פנטסטיים ושני השחקנים הגיעו ל-3:3. קרב האיתנים נמשך והשבירות מיאנו להגיע: עוד משחקון מצוין של וינטרוב קבע 5:5 מול טסונגה שהתחיל להיראות לחוץ מרגע לרגע. הצרפתי עלה ל-5:6 וכל הלחץ היה על וינטרוב. במצב של 30:30, הוא היה חייב לסיים מהלך ולעלות ליתרון אלא שטעות בלתי מחוייבת הקנתה ליריבו נקודת משחק. טסונגה עט על ההזדמנות וניצח 5:7 בדרך ל-1:3 במשחק כולו.