צפו בגאסקה מוחץ את דודי סלע, ישראל ב-2:0 מול צרפת בדייויס

אחרי הפייט של וינטרוב לטסונגה, קיווינו שגם המחבט מספר 1 יתעלה, אך הקרב מול המדורג 10 בעולם היה גדול עליו. הצרפתי טייל ל-3:6, 2:6, 2:6, סידר יתרון מבטיח לנבחרתו וככל הנראה סגר את הסיפור. ישראל תצליח לצמק בזוגות מחר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.02.13 - 18:48
תחילת כתבה

קיווינו, חלמנו על סנסציה, אבל כנראה שהרוח שמאפיינת את נבחרת הדייויס של ישראל פשוט לא מספיקה כאשר מדובר בהתמודדות מול העילית של הטניס העולמי. דודי סלע הובס הערב (שישי) 6:3, 6:2, 6:2 על ידי המדורג 10 בעולם רישאר גאסקה במסגרת הבית העליון של גביע דייויס. אחרי ההפסד של אמיר וינטרוב לג'ו וילפרד טסונגה ישראל נקלעה לפיגור של 2:0 לאחר יום המשחקים הראשון.

היום הזה נפתח כאמור עם 1:3 של טסונגה על וינטרוב. תוצאה צפויה, אך בשל היכולת של המחבט מספר 2 של ישראל אפשר היה לקוות שרוח הלחימה תחלחל גם לחברו לסגל. האמת היא שדודי השתדל, ולפרקים סיפק טניס לא רע בכלל, אבל מול טניסאי שנחשב לאחד המוכשרים בסבב ה-ATP זה פשוט לא הספיק.

גאסקה הקדים את דודי כמעט בכל מהלך. החבטות שלו מהקו האחורי עשו את העבודה פעם אחר פעם וכאשר סלע סובל מיום הגשות רע, מה שלאורך הקריירה נחשב לאחת מנקודות התורפה שלו, אי אפשר לנצח או אפילו לתת קרב צמוד למדורג 10 בעולם. גאסקה שהגיע רק באליפות אוסטרליה האחרונה עד לשמינית הגמר, לא ממש התרשם כנראה מיריב שנמצא במקום ה-106. לא נראה שהוא איבד יותר מדי אנרגיות לקראת המשך המפגש, שכרגע נראה בדרך הבטוחה לניצחון צרפתי.

מחר יתקיים משחק הזוגות (15:00) וישראל תנסה לחזור לתמונה. אלא שהנבחרת תצטרך להתמודד ללא אנדי רם הפצוע ומי שיעלו על המשטח הקשה בצרפת יהיו דודי סלע ויוני ארליך. לצמד הישראלי לא מצפה משוכה קלה כאשר מול יתייצבו ז'וליאן בנטו ומיקאל לודרה, שני טניסאים שנחשבים לשחקני זוגות מנוסים. 

בסיום הקפטן אייל רן סיכן את יום המשחקים הראשון ואמר: "מעבר לתוצאה, בסך הכל אנחנו גאים להיות פה. אמיר נתן לטסונגה מלחמה והיה קרוב מאוד לקחת את הסט הרביעי. הוא היה אגרסיביבי ותיסכל את טסונגה. אני מואד גאה בו".

על ההופעה של סלע מול גאסקה הוסיף: "המשחק השני היה פחות טוב מבחינתנו. גאסקה לא נותן מתנות. דודי לא היה ביום הכי טוב שלו, אבל ניסה לעשות כמה שיכל ועל כך אני מודה לו". ומה לגבי משחק הזוגות? "אין לנו תכוניות מיוחדות מחר. היינו רוצים להיות ב-1:1 אבל זה 2:0. נשב ונכין את דודי ויוני. התכוננו לכך השבוע ואני בטוח שהם יכולים לשחק טוב", אמר רן. למרות הפיגור רן שומר על אופטימיות וסיכם: "הבית העליון הוא לא מקום שקל לבית בו, אבל נלמד הרבה מהיום הזה ומחר נתחיל מחדש. אמנם אנחנו ב-2:0 אבל אפשר לעשות זאת".

מהלך המשחק
דודי סלע פתח נהדר וכבר במשחקון ההגשה הראשון של המשחק שבר את גאסקה ועלה ל-0:1. דודי לא הצליחלשמור יותר מדי על הירתון ובגיים הרביעי כבר נשבר לראשונה ואיפשר ליריבו לאזן ל-2:2. ההגשות של סלע המשיכו לא להרשים ובמשחקון הבא שהגיש נשבר פעם נוספת, גאסקה עלה ל-2:4. הצרפתי המשיך לשלוט ללא עוררין במשחקוני ההגשה שלו ולקח בקלות את המערכה הראשונה עם 3:6

סלע פתח רע את המערכה השניה ומיד בפתיחתה נשבר. גאסקה לא עצר השלים את השבירה כששמר על הסרבים שלו עם משחק סולידי ועלה במהירות ל-0:2. השליטה המוחלטת של גאסקה נמשכה, הצרפתי המשיך להסתדר עם הסרבים החלשים של יריבו וברייק נוסף כבר העלה אותו ל-0:3. בהמשך המערכה סלע נכנס לעניינים עם מסר נקודות יפות, אבל הווינרים של הצרפתי מהקו האחורי נמשכו בדרך למומנטום של 1:11 במשחקונים האחרונים ועליה ל-1:5. דודי עוד הצליח לגרד משחקון, אבל יריבו השלים 2:6 קל במערכה השניה.

דודי שם את המערכה הרעה מאחורי ובתחילת הסט הבא נראה טוב. הישראלי ייצר כמה נקודות יפות ליד הרשת ועלה ל-1:2. אלא שסלע לא הצליח לייצר מומנטום ובמשחקון ההגשה הבא שלו כבר נשבר, למרות טניס לא רע בכלל בדרך ל-2:3 לגאסקה. כמו במערכות הקודמות, השבירה נתנה את האות להתפרקות של סלע, שלא שלא הצליח לשבור על הסרבים שלו עד לסיום המשחק והצרפתי השלים 2:6 קל בסט השלישי. 0:3 לגאסקה בסיום.