וינטרוב ואוקון הפסידו, 0:5 לצרפת על ישראל בדייויס

אחרי שהפסידה 3:0 לפני היום האחרון התייצבה הנבחרת ל-2 משחקים חסרי חשיבות, אוקון הפסיד ללודרה 6:3, 7:6. וינטרוב הפסיד לגסקה 6:3, 6:4

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.02.13 - 14:00
ישראל חוזרת בידיים ריקות
ישראל חוזרת בידיים ריקות
תחילת כתבה

אחרי שכבר הובסה 0:3 לפני יום המשחקים האחרון, הגיעו נועם אוקון ואמיר וינטרוב לסיום ההתמודדות ללא לחץ על כתפיהם במשחקים חסרי חשיבות. למרות זאת, הנבחרת הצרפתית פשוט טובה בהרבה והיא השלימה בקלות 0:5.

אוקון הפסיד 2:0 למיקאל לודרה, ויינטרוב סיים באותה התוצאה מול רישאר גסקה (הטוב מ-3), והנבחרת תחזור ארצה ללא ניצחון אחד במערכה. ישראל תצטרך להשתפר עד להתתמודדות על כרטיס ההשירדות בבית העליון בספטמבר.

נועם אוקון כבר פרש ב-2010 וחזר לשחק במסגרת האהובה עליו, גביע דייויס. אוקון שהוביל בעבר את נבחרת ישראל, לא שיחק בהתמודדות הזו כלל והוא קיבל כמה דקות משחק ברמה הגבוהה ביותר. במערכה הראשונה הוא הפסיד בקלות (6:3), אבל בשנייה הוא נלחם וחזר מפיגור 3:1 ליתרון 4:5. מיקאל לודרה שניצח יחד עם בן זוגו ז'וליאן בנטו, את המשחק מול יוני ארליך ודודי סלע 0:3, הצליח לשבור וחזר לשובר שיוויון בו ניצח (6:7).

במשחק הראשון בצרפת, עמד אמיר וינטרוב מול ג'ו וילפרד טסונגה, המדורג 6 בעולם ונלחם על חייו. לבסוף הצרפתי המנוסה והמצויין ניצח ב-4 מערכות, אך אין ספק שזה היה משחקו הטוב ביותר של אלוף ישראל בקריירה. היום עמד וינטרוב מול יריב פחות טוב, אבל נראה היה שהנבחרת רק רוצה לחזור הביתה כמה שיותר מהר. הישראלי הפסיד 6:4, 6:3 תוך פחות משעה וקבע כי הנבחרת תחזור ארצה בידיים ריקות.

ישראל כאמור תצטרך להשתפר לקראת מפגש ההישרדות בבית העליון, שייערך ב-13-15 בספטמבר. שמונה המפסידות של הסיבוב הראשון בבית העולמי יתמודדו מול שמונה מנצחות איזוריות על הכרטיס, כאשר גם מיקום המפגשים ייקבע בהגרלה.