הגרלה נוחה בגביע הדייויס: הנבחרת תתמודד מול בלגיה

ויינטרוב סלע ישחקו מול מאליס (50), גופן (65) ורוחוס (142) בספטמבר בבלגיה. המפגש נופל על יום כיפור כאשר 8 המנצחות יעפילו לבית העליון. במשחקים נוספים: קרואטיה - בריטניה, אוסטרליה - פולין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.13 - 19:56
טסים לבלגיה. סלע והחברים (gettyimages)
טסים לבלגיה. סלע והחברים (gettyimages)
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בדייויס תפגוש בחודש ספטמבר את נבחרת בלגיה במסגרת פלייאוף הבית העליון. הגרלה נוחה יחסית בהשוואה ליריבות האפשריות האחרות, אך חשוב לזכור כי ההתמודדות תיערך בחוץ ולבלגים יש שני שחקנים בטופ 100. בקיצור, נוח יחסית אבל ממש לא פשוט.

ניצחון של דודי סלע וחבריו ישאיר את הכחולים לבנים שנה נוספת בבית העליון. כזכור, ישראל הפסידה בפברואר לצרפת בסיבוב הראשון של הבית העליון וחזרה לפלייאוף.

נבחרת הדייויס של בלגיה אמנם לא נחשבת לאחת מאריות היבשת, אבל שלא יהיה לכם ספק - הנבחרת תגיע לבריסל כאנדרדוג מובהק. אז מה מצפה לדודי סלע, אמיר ויינטרוב והחברים? ככה: המחבט הבכיר של הבלגים הוא חבייר מאליס הוותיק, שמדורג במקום ה-50 בעולם (דורג 19 בשיאו) ולא ממש משחק בנבחרת בתקופה האחרונה. מעט אחריו, במקום ה-65, נמצא דויד גופן הצעיר, שעשה בעבר לא מעט צרות לרוג'ר פדרר ברולאן גארוס. המשמעות הברורה: לבלגים שני שחקנים בטופ 100, בעוד שלישראל אפילו לא אחד. חוץ מזה, לבלגים יש עוד 4 שחקנים בטופ 200, כאשר הבכיר ביניהם וזה שאמור לשחק במקום מאליס הוא אוליבייה רוחוס (142), שדורג בשיאו במקום ה-24 בעולם.

"כמובן שהיינו מעדיפים מפגש בית, אבל לצערי זה שוב יהיה בחוץ", אמר דודי סלע אחרי ההגרלה. "הם יבחרו את המשטח וכמובן ינסו להתאים את זה לתנאים שלהם ולהקשות עלינו. השחקנים שלהם יהיו משוכה קשה מאוד, גם ביחידים וגם בזוגות, אבל אנחנו ניתן את הכל כדי להישאר בבית העליון".

על השחקנים של בלגיה, הוסיף סלע: "רוחוס שחקן עם מלא ניסיון שנמצא כבר הרבה שנים ב-100 הראשונים. יש להם גם את גופן, שהוא המספר 1 שלהם כיום - הוא מאוד כשרוני וגם משחק טוב מאוד על כל סוגי המגרשים". אמיר ויינטרוב הוסיף: "זאת הגרלה קשה מאוד כי זה כנראה יהיה על חימר וזה לא המשטח שלנו".

בסך הכל הוגרלו 16 נבחרות שחולקו לשתי קבוצות איכות. ישראל, שדורגה במקום ה-18 בדירוג הנבחרות של ה-ITF, היתה בקבוצת האיכות השניה.

מפגשי הפלייאוף ייערכו בין ה-13 ל-15 בספטמבר, כאשר 8 המנצחות יעפילו לבית העליון, שם יוכלו לפגוש את ארגנטינה, סרביה, צ'כיה, צרפת, איטליה, ארצות הברית, קנדה וקזחסטן. יש לציין כי יום הכיפורים חל ב-14 בספטמבר, כך שבנבחרת יבקשו לאחר ההגרלה להאריך את המפגש ביום נוסף ולא לשחק ביום הכיפורים עצמו.

כמובן שלא רק הנבחרת שלנו הוגרלה אלא 15 נבחרות נוספות על פי הדירוגים (בתחתית העמוד). ספרד החזקה (עם אלמגרו, פרר והחברים) תארח על מגרשי החימר את אוקראינה. הולנד תפגוש את אוסטריה של יורגן מלצר כשהאורחת פייבוריטית. קרב שקול מצפה לקרואטיה עם צ'יליץ' ודודיג כשתארח את בריטניה ואנדי מארי. 

שוויץ עם רוג'ר פדרר (לא בטוח שישחק) ו-ווארינקה תארח את אקוואדור, גרמניה (האס וקולשרייבר תפגוש בבית את ברזיל. אוסטרליה תתארח אצל פולין והיא פייבוריטית בזכות טומיץ' ויואיט. יפן תארח את קולומביה ואמורה לעבור.

הדרג הראשון: ספרד, אוסטריה, קרואטיה, שווייץ, גרמניה, אוסטרליה, בלגיה, יפן.
הדרג השני: ישראל, ברזיל, קולומביה, אקוודור, בריטניה, הולנד, פולין, אוקראינה.