הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: הדירוג לא משנה כלום חשוב לי שחזרתי לשחק טוב

הפנומן השוויצרי, שירד למקום ה-7 בעולם לפני אליפות ארה"ב הפתוחה, לא מתרגש: "הגוף בסדר, הראש שלי במקום"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.08.13 - 07:29
החיים יפים גם מהמקום ה-7. פדרר (gettyimages)
החיים יפים גם מהמקום ה-7. פדרר (gettyimages)
תחילת כתבה

אוקטובר 2002. זו היתה הפעם האחרונה שבה התפרסם דירוג ה-ATP ורוג'ר פדרר היה ממוקם מחוץ לטופ 5 העולמי. 11 שנים שרובן התאפיינו בשליטה אבסולוטית בענף, וחלקן בנסיגה, אבל בכולן הוא היה שם בין חמשת הגדולים. אתמול ירד הפנומן השוויצרי למקום השביעי בעולם, בדירוג האחרון לפני אליפות ארה"ב הפתוחה. אלא שהיחיד שלא מודאג הוא כנראה פדרר בעצמו.

"זה לא באמת משנה שום דבר לקראת ה-us open", אמר פדרר, "או שאתה בטופ 4 או שאתה בטופ 8. מקום שישי או שביעי זה כבר אותו דבר. בכל מקרה, בשלב זה של הקריירה שלי הדירוג הוא לא מה שמוביל אותי, אלא להחזיר את הטניס שלי למסלול ואת זה אני עושה טוב. זה מה שמרגש אותי בתקופה הזו, לא הדירוג".

עם 17 תארי גראנד סלאם בכיס, פדרר שומר על רעב לעוד. כאבי הגב שהטרידו אותו בחודש שעבר כבר נעלמו, ואת הניסיון לעבור למחבט חדש הוא זנח. עכשיו המטרה היא אליפות ארה"ב והשוויצרי, שזכה כבר חמש פעמים בתואר בפלשינג מדו, מרגיש טוב: "אני יודע שהגוף שלי במצב מצוין וגם הראש בסדר, אז אלה כבר שני דברים טובים לבנות עליהם".

"לקחתי הרבה דברים טובים מטורניר סינסינטי", התייחס פדרר להופעה האחרונה שלו, שהסתיימה עם הפסד 5:7, 6:4, :6:3 לרפאל נדאל ברבע הגמר, אחרי שכבר הוביל ביתרון של מערכה, "מנטאלית, הצלחתי להבין הרבה דברים במהלך המשחק, דברים שלא הצלחתי לנתח בחודשים האחרונים. אני שמח על כך, כי זה מכין אותי מצוין לאליפות ארה"ב".

כמו ספורטאי ממשומע, פדרר חושב רק צעד קטן קדימה. "הראש שלי כבר במקום. אני יודע בדיוק מה אני הולך לעשות מחר, מחרתיים וביום שאחרי זה. אני כבר מתרגש מאוד מ-10 הימים הקרובים". ב-26 בחודש ה-us open ייצא לדרך ואיתו המדורג 7 הטרי. כשמדובר באגדת טניס מהלכת, אין לדעת איך זה ייגמר.